Güzellik Sırları | Hanımların Dünyası

loading...

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Antik çağlardan beri kadınlar güzelleşmek için doğanın gücünden faydalanıyor. Güzelleşmeye yardımcı olan, cilde doğal bakım yapan şeyler neler? İşte o muhteşem güzellik sırları… Zeytinyağı Sağlığa da oldukça yararı olan zeytinyağını güzelleşmek için birçok maskede kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünlerinin baş tacı zeytinyağı, özellikle saç ve cilt bakımında rol oynuyor. Makyaj temizlerken de bu besini kullanabilirsiniz. Göz makyajını temizlerken zarar vermeden bakım da yapıyor. Ekşi Krema Ekşi kremanın bilinen en büyük katkısı elleri onarması. Bulaşıktan sonra yıpranan ellerinize ekşi krema sürün. Bunu sık sık yapabilirsiniz. Elleriniz eski yumuşaklığına kavuşur, yaraları çabuk kapanır.

Bal Cilt maskelerinde bal da sıkça kullanılıyor. İstenmeyen yağlanmaların giderilmesinde çok etkili bir malzeme. Selülitli bölgeye düzenli olarak balla masaj yapılabilir. Balın güzellik sırları arasında cilt yağlanmasını azaltmak ve selülite etki etmek var. Kil Yüz maskelerinde kil de çok sık kullanılıyor. Kil, selülitle de mücadele ediyor. Bu mucizevi ürün, saçları ve cildi parlatıyor ve güçlendiriyor. Alerjiye yol açmıyor, kimyasal değil. Gül merhemi Gül suyu, gül kremi ve gül özlü ürünler cildin uzun süre yumuşacık kalmasını sağlıyor. Güzel kokusu da cabası. Tazelik hissi uyandıran bu esans, kokularda da kullanılıyor. Dudak bakımında favori.

Yumurta Saç maskelerinde yumurtayı kullanırsanız, kısa sürede farkı görürsünüz. Saçları besler, güçlendirir, parlaklığını geri kazandırır, kırılmayı önler. Yumurtayı saçlara kökten uca masaj yaparak yedirip yarım saat bekleyin. Limon Saç renginizi bir ya da iki ton açmak için limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyunu yağlı yerlere sürerseniz, asidi sayesinde yağlanmayı da azaltır. Özellikle burun çevresinde etkilidir. Şeker Ağda yapmak için kullanabileceğiniz güzellik sırlarından biri şekerdir. Doğal içeriğiyle cildi besler, ağda sırasında tahriş etmez. İzleri önler, cildi kurutmaz. Kaplıcalar Ruhen ve bedenen sağlıklı olan kaplıcalarda sıcak suyla banyo yaparken güzelleşebilirsiniz de. Bu sudaki zengin mineraller toksinlerden arındırır. Kan akışını hızlandırır, zayıflamaya yardımcıdır, selülite iyi gelir. Yağlanmayı azaltır, ciltteki gözenekleri açar. Daha güzel görünmenizi sağlar.

Aromaterapi masajı Aromaterapi masajında kullanılan farklı yağlarla güzelleşebilirsiniz. Biri güzellik sırları mı dedi? Mutluluk, değişim ve güzellik masajlardan geçiyor. Kına Saçları besleyen kına, sağlıklı uzamaya da yardımcıdır. Kepek oluşumunu önler, saçları doğal yoldan parlatır. Saçları yıpranan kadınlar kına kullanabilir.

Güzellik Sırları Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb