Güzel Görünmenin Sırları | Hanımların Dünyası

loading...

Güzel Görünmenin Sırları

Güzel Görünmenin Sırları

Güzel Görünmenin Sırları

 

 

Güzel görünmenin sırları aslında fazla da araştırma yapmadan kişinin kendi tercihleri doğrultusunda rahat hissedebileceği durumlar olduğu anlaşılacaktır. Fakat toplum içerisinde kendisinin nasıl göründüğünü merak eden kişiler ayna önünde saatlerce vakit geçirerek kendilerine yeni bir imaj çizmek veya farklı bir görüntü yaratmak için uğraşır dururlar. Güzel görünmenin sırları içerisinde en önemli konu asıl sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam koşullarını yerine getirmekten geçmektedir. Sağlıklı yaşam koşullarını yerine getiren bir kişi cilt bakımından güzel görülen esnek ve pürüzsüz bir yapı elde etme şansını elde edecektir. Günümüzde internet dünyasının gelişmiş olması, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların kişiler üzerindeki etkisinin büyük olması, güzel görünmenin sırları konusunda araştırmalarını daha derinlemesine yapmasına neden olmaktadır. Kendi çehrenizin güzel göründüğünü anlayabilmek için güzellik uzmanı olmanıza kesinlikle gerek yoktur. Bunun için en doğru karar yapacağınız en önemli beslenme alışkanlıklarınızdan kaynaklandığını bilmelisiniz.

Güzel görünmenin sırları içerisinde en önemli unsur kilolarınızdan kontrol altında tutulmasından geçmektedir. Çünkü fazla kilo aldıktan sonra zayıflama eğilimine geçen bir kişide deri tabakasında kesinlikle değişim rüzgârları esecektir. Bu nedenle normal kilolarınızı korumak için sağlıklı beslenmemiz gerekir. Bunun için de gereken öncelikle şekerden uzak durmalısınız. Şekerden uzak duran bir kişiye dengeli beslenmeyi de sağlayabilecek irade sahibi olacaktır. Bol sebze tüketerek ve tahıllardan faydalanan kişiler deri tabakasının ihtiyaç duyacağı gıda maddelerini net bir şekilde alma şansını sağlayabilecektir. Yapacağınız diyet programları cilt yapınız da bakımlı ve esnek bir görünüm sağlayacaktır. Fakat diyet yaparken dikkat etmeniz gereken konuları asla unutmamalısınız. Diyet kendi başınıza yapabileceğiniz bir konu olmaktan ziyade bir diyet uzmanı veya doktor kontrolünde yapılacak bir beslenme alışkanlığı haline getirilmesi güzel bir cildin kaynağı olacaktır.

Doktorların güzel görünmenin sırları konusunda vermiş olduğu bilgilerin en başında sağlıklı beslenme gelmektedir. Bunun içinde söyledikleri konular basit ve yapılması ve uygulanması günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz faaliyetler olmaktadır. Şeker derken şekerli yiyeceklerden uzak durmanız belirtilmektedir. Bunun yanında verilen tavsiyeler ananas meyvesinin vücut fonksiyonları üzerindeki etkisinin yüksek olduğu yönünde ve kolajen hasarına önleyen bir yapıya sahip olduğunu bölümlerinden kaynaklanmaktadır. Kahvaltılarda ananas yemeniz ışıldayan bir cilt elde etmeniz için yararlı bir girişim olacaktır. Güzel görünmenin sırları olarak diğer bir konu ön plana çıkan tırnakların bakımının nasıl yapılacağı konusunda olmaktadır. Bunun içinde tırnaklara besleyici krem kullanarak parlak ve sağlıklı tırnak elde etmeniz mümkün olacaktır. Cilt bakımı konusunda birçok öneri olmasına rağmen kendi imkanlarımızla yapabileceğiniz peeling yumuşak dokunuşlar ve hassas hareketlerle cilt yapınız da olumlu etkiler yaratacaktır.

Güzel görünmenin sırları olarak size bir başka vereceğimiz tavsiye güzellik merkezlerinde uygulanan PRP tedavisinden faydalanmak olacaktır. PRP tedavisi bilindiği gibi cilt gerdirme, akne tedavisi, sivilce tedavisi, siğil tedavisi, gerginleştirme ve gençleştirme, deri yenileme gibi etkilerini gösteren sağlıklı bir yöntem uygulayarak ortaya çıkaran tedavi yöntemidir. Basit ve hızlı bir şekilde gelişen bu tedavi yöntemi alerjik etkisi olmayan ve kişisel cilt yapısında önemli etkileri olan tıbbi bir müdahale olmaktadır. Güzel görünmenin sırları içerisinde en önemli konu sigaradan uzak durmaktan geçmektedir. Sigara etkileyici faktörleri ve etkileyici maddeleri ile tüm sağlık metabolizmanızı etkilediği gibi cilt yapınızda da önemli olumsuz etkiler yaratmaktadır. En başta elinizde tuttuğunuz da parmaklarını sararır ve dişleriniz sarı bir renk kazanır. Bu da dışarıdan bakıldığında kesinlikle hoş olmayan bir görüntü olarak ortaya çıkacaktır.

Zamanla ellerdeki sarı renk siyaha dönüşerek parmaklar üzerinde siyah çizgiler oluşturacak ve cilt yapısını tamamen kaplayacaktır. Bütün bunların yanında güzel görünmenin sırları içinde bir de alkol etkisi mevcuttur. Alkol kilo aldırmanın yanında aynı zamanda cilt yapınız da bulunan ve deri doku içerisindeki derinizin gerginliğini sağlayan hücrelerin zamanla ölmesini veya etkisiz hale gelmesinde önemli bir rol oynayarak cildinizi bakımsız ve solgun bir renk aldıracaktır. Yüz bölgenizde güzel bir görünüm sağlamak istiyorsanız arada bir buz makyajı uygulamalısınız. Bunun için de çok basit bir yöntem olan buzluğunuzda bulunan buz kabının içerisine elma suyu koyar ve elde edeceğiniz buzu o gün içerisinde İstediğiniz zaman hafif makyaj yaparcasına veya pudra sürer gibi yüzünüze sürmeniz cildinizi gerginleştirerek güzel bir görünüm sağlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb