Günlük Yarım Kilo Verdiren Diyet Programı

Author

Categories

Share

Kilo vermek için herhangi sağlıksız gıdalara ve takviyelere yönelmeden daha sağlıklı gıdalarla kilo vermeniz mümkündür. Günlük yarım kilo vererek kısa zamanda ideal kilonuza ulaşmanız kolaydır. Günlük vereceğiniz bu yarım kilo sayesinde haftada da yaklaşık 3.5 kilo vermiş olacaksınız. Ayrıca yaklaşan sonbahar kış mevsiminde de yarım kilo verdiren diyet programı uygulayarak kilo vermeniz mümkündür.

Günde Yarım Kilo Verdiren Diyet Listesi:

Sabah: 1 adet haşlanmış yumurta, 1 çay ya da su bardağı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı kadar da kuru üzüm(çekirdekli de olabili)

Öğlen:Haşlanmış ya da yağsız ızgara yapılmış tavuk yanında tuzsuz bir su bardağı ayran

Aralarda acıktığınızı hissederseniz kuru kayısı ve yoğurt yiyebilirsiniz. Ayrıca sabah kalkınca da ılık bir su mutlaka içiniz. Bu su, metabolizmanızı çalıştıracak ve yağ yakımını artıracaktır. Çünkü kilo vermek isteyen kişilerin metabolizma hızı artması gerekir. Böylece yediğiniz yiyeceklerin vücutta yakılması kolay olacaktır.

İçecek olarak da kesinlikle gazlı ve şekerli içecekler yerine daha doğal içecekler tercih etmeniz gerekir. Bunların başında yeşil çay gelmektedir. Yeşil çay harici diğer faydalı bitki çayları da tüketilebilir. Yalnız kesinlikle şeker kullanmayınız.

Günlük Yarım Kilo Verdiren Diyet Programı (2)

Yarım kilo diyetinde ara öğünlere dikkat

Günlük yarım kilo verdiren bu diyet programında ara öğünlere de dikkat etmeniz gerekir. Ara öğünlerde hiçbir şeye yemediğiniz takdirde ana öğünlere doğru çok acıkacak ve doymayacağınızı düşünerek daha fazla yemek isteyebilirsiniz. Bu yüzden kalorisi çok düşük yiyecekler sayesinde çok acıkma hissi ortadan kalkacaktır.

Her zaman uzmanlarında sıkça söylediği akşam yemeklerinin daha hafif olmasıdır. Çünkü akşam yemeğinden sonra yediklerinizi kilo yapma riski daha fazladır. Bu yüzden daha az yağlı ve sebze yemeği ağırlıklı olarak tüketmeniz gereklidir. Tabi ki sporu da asla terketmemelisiniz.

 

 

Author

Share