Gribe Karşı Savaşacak 5 Muhteşem Meyve | Hanımların Dünyası

loading...

Gribe Karşı Savaşacak 5 Muhteşem Meyve

Gribe Karşı Savaşacak 5 Muhteşem Meyve

Kış aylarının en popüler hastalığı griptir. Birçok kişinin elinde peçete, burnu kızarmış ve sürekli hapşırdığına rastlarız. Özellikle de çocuklar hatta okula giden çocuklar sık sık gribe yakalanırlar. Oysa beslenmeye dikkat ettiğinizi zaman griple savaşabilirsiniz. Bunun içinde sizlere griple savaşacak olan 5 muhteşem meyveyi önereceğiz.

 

Portakal Suyu

Portakal suyu kış meyvesi olarak en popüler meyveler arasındadır. Özellikle tüketilmesi gereken meyve olan portakalı ister suyunu içerek isterseniz de meyvesini yiyerek gribe karşı korunabilirsiniz. Bununla beraber bağışıklık siteminizi güçlendirip kalsiyum ve vitamin almanıza yardımcı olacaktır. Her gün en az bir tane bardak portakal suyunu sıkıp içebilirsiniz.

Nar Suyu

Nar suyu gerçekten faydası sayılamayacak kadar çok olan meyvelerden biridir. Kış mevsimine doğru çıkan bu güzel meyvenin suyu, sadece grip değil birçok hastalığa karşıda vücut direncinizi artırmaktadır. Kanser, kolon kanseri, meme kanseri, prostat gibi birçok hastalığa da faydalıdır. O halde evinizden narı eksik etmemelisiniz.

Elma Suyu

Elma kolayca bulacağımız meyvelerden bir tanesidir. Özellikle kabuklu yenmesini de uzmanlar önermektedir. Lif açısında zengin bir meyve olan elma, gribe karşıda etkilidir.

Vişne Suyu

Kesinlikle doğal meyvesinden üretilen vişne suyu, ateşli ve salgın hastalıklarda etkilidir. Hazır satılan vişne suyu değil, doğal yapılmış vişne suyu tüketilmelidir.

Kayısı Suyu

Yazın kayısıları kaynatarak elde edeceğiniz kayısı suyunu saklayıp kışın gribe karşı vücut direncinizi artırmak için her gün bir bardak içerek korunabilirsiniz. İçerisinde A, E ve B3 vitaminleri bulunmaktadır.

Gribe Karşı Savaşacak 5 Muhteşem Meyve

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb