Gözenek Sıkılaştırma

Author

Categories

Share

Gözenek Sıkılaştırma

 

Sizlere gözenek sıkılaştırma hakkında inanılmaz çözümler sunacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Geniş gözeneklere sahip olan insanların hep şikayetleri vardır. Güzel yüzlere sahip olan ancak geniş gözenekleri olan insanların güzellikleri malesef gizlemek durumunda kalırlar. Geniş gözenekleri olan insanlar çok fazla itici bulunabilir. Mutlaka etkili yöntemler ile geniş gözenekleri tedavi ettirmelisiniz. Genellikle geniş gözenekleri olan insanların ciltleri yağlı olmaktadır. Kuru ciltlerde geniş gözenekleri daha narin olmaktadır. Yağlı ciltlerdeki gözenekler hormonal sorunlardan kaynaklanmaktadır. Geniş gözenekleri gizlemek için kozmetik ürünleri asla tercih etmemelisiniz.

İlk olarak geniş gözeneklere buz uygulamasını öneririm. Sonra da yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Buz uygulamasını her gün cildinize uygulamanızı tavsiye ediyorum. Bunun nedeni ciltte yer alan damarları küçültmektedir. Gözenekleri buz ile sıklaştırabilirsiniz. Bir başka gözenek sıklaştırma yöntemi de limon suyudur. Limonu ikiye bölün, yıkayın ve sonra da yüzünüze sürün. Hem doğal ve hem de çok pratiktir. Gözenek sıkılaştırma hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz bu siteyi inceleyin. Bir başka sıklaştıran pratik yöntem de papayadır. Papaya sayesinde gözenekleri sıkılaşacak ve cildinizdeki ölü derileri de temizlemektedir. Papaya aynı zaman da derinden bir şekilde temizlemektedir.

Bir maske tarifi de evinizde hazırlayabilirsiniz. Bu maske karışımı da yulaf ezmesi ve domates ile karışım hazırlayabilirsiniz. Cildinize bu kürü uygulayarak pul, pul dökülen insanlara özellikle tavsiye ediyorum. Yulaf ezmesi ve domates çok mucizevi bir karışımdır. Bu karışımı hazırlayıp cildinize sürün bunu yarım saat cildinizde bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Bu kür karışımını haftada üç defa yaparsanız cildiniz pürüzsüz olacaktır.

Diğer bir bitkisel ve pratik karışım da yoğurt ve baldır. Bu maske cildi gençleştirir ve ciltler pul, pul dökülmekten kurtarmaktadır. Ciltteki bakterileri öldürür ve cildi sıklaştırarak gözenekleri açmaya yaramaktadır. Eğer isterseniz bu karışımın içerisine bir yemek kaşığı yoğurt da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız cildinizi yumuşatacaktır. Yoğurt sayesinde ciltler pürüzsüz olacaktır. Dermatolog uzmanları gözenek sıklaştırma için bitkisel formüller kullanmalısınız.

Gözenek sıkılaştırma formüllerini uygularken ciltteki yağ bezlerini de açmaktadır. Gözenek tıkanması daha çok yanaklarda, çenelerde ve burunda görülmektedir. Tıkanmış gözeneklerde siyah noktalar ve sivilceler görülür. Çünkü yağ artıkları tıkanmış gözeneklerde çok fazla olduğu için bütün bu problemlerde görülmektedir. Böyle bir cilde sahip olan insanlar daha yaşlı bir cilde mahkumdurlar. Geniş gözenekler hep yağlı ciltlerde bulunur. Gözenek sıkılaştırma doktor tarafından da tedavi edilebilir. Gözenekler cildin nefes almasını engellemektedir. Kirlerden dolayı ciltler tıkanır ve sonra da ciltte delikler oluşmaktadır. Bu yüzden cildinizin temizliğine dikkat etmelisiniz. Her gün cilt bakımı yapın ve cildinizi derinden temizleyin. Ciltler nefes alsın ki cildinizi rahatlatır ve güzelleşerek genç gösterin. Ciltte çok fazla kirli bırakıldığı zaman ve ciltler makyaj artıklarından dolayı tıkanıklık yaşar. Bu yüzden gözeneklerin genişlemesine yol açar.

Gözenek sıkılaştırma için en çok uygulanan ve faydası görülen yöntem tonik uygulamasıdır. Tonik cildi sıklaştırmaktadır. Tonikler hem cildi temizler ve gözenekleri de sıklaştırmaktadır. Düzenli olarak cildinizi temizlemek önemli olmaktadır. Kil maskeleri de gözenek sıklaştırmada çok faydası vardır. Evinizde kolaylıkla kil maskesi de hazırlayabilirsiniz. Malzemeleri iki yemek kaşığı kil, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı da limon yağı ekleyin ve karıştırın. Cildinize sürün ve yaklaşık on beş dakika bekletin. Bal ve limon maskesi ile gözenekleri sıklaştırma yöntemidir. Bir tatlı kaşığı bal ile bir yemek kaşığı da limon suyu ekleyin. Bal zaten cildi sıklaştıran bir besin kaynağıdır.

Author

Share