Gözaltı Bakımı İçin Doğal Kürler

Author

Categories

Share

Gözaltı Bakımı İçin Doğal Kürler

 

 

Bu yazımızda gözaltı kırışıklarınız gidermeye yardımcı olacak evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz, cilt bakım için doğal kürlerini anlatacağız. Sağlık bir cilde sahip olmak için düzenli beslenmenin yanı sıra sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durmak gerekiyor. Ama bir de madalyanın öteki yüzü var. Yaş ilerledikçe başta gözaltı olmak üzere, ciltte gittikçe beliren çizgiler yaşlanma belirtisine işaret eder. Zamanın akıp gitmesini durduramayacağımıza göre, geriye yapacağımız tek şey kalıyor. O da zamanın ciltte yarattığı kırışıklıkları en aza indirmek. Üstelik bunu yaparken, onlarca para harcamanıza gerek yok Cilt bakımı için piyasada satılan pek çok, kozmetik ürünü yok değil, ama biz bu gün gözaltı kırışıkları için evde kolaylıkla uygulayacağınız Gözaltı Bakımı İçin Doğal Kürleri anlatacağız. Sizde bu yazımızı okuduktan sonra vereceğimiz bu pratik kırışıklıklara Gözaltı Bakımı İçin Doğal kürler ile bu çizgilerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle havuç küründen başlamak istiyorum. Havucun sadece cilde değil, başta göz olmak üzere insan sağlığına olan faydasını bilmeyenimiz yok. Ama gözaltı kırışıklıklarını giderdiğini beli pek çoğumuz bilmiyordu. Havuçlu kür için gerekli olan malzemeler; iki adet büyük boy havuç ya da 3 adet orta büyüklükteki havuç ve 1 çay kaşığı badem yağı. Yalnız pratik olsun diye havucu robottan geçirmek yok. Bu kürün özelliği bu havuçları rendeledikten sonra, suyunu çıkartmak için havucu bir tülbentten geçiriyorsunuz. Elde ettiğiniz doğal havuç suyuna 1 çay kaşığı badem yağı ilave ediyorsunuz. Bu hazırladığınız karışımı, buzdolabında iki saat bekletiyorsunuz. Günde 2-3 kez göz altlarınıza masaj yaparak sürüyorsunuz. Üç-dört hafta uyguladığınızda sizde göz altlarınızdaki kırışıklıkların kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Buğday Yağlı Gözaltı Kürü Buğday yağlık gözaltı kürü için gerekli malzemeler ,: 1 çay kaşığı buğday yağı, 1 çay kaşığı çiçek balı ve 1 tatlı kaşığı arı sütünü karıştırın. Burada uygulama yaparken göz altlarından başlayarak dışa doğru dairesel mesaj yapmak. Böylece göz etrafında kan dolaşımı hızlanacak ve gözaltına uyguladığını buğdaylı cilt bakım kürü ile cilt kırışıklıklarında gözle görülür bir iyileşme hissedeceksiniz. Yumurtalı gözaltı kürü için gerekli malzemeler 1 yumurta ve 2 çay kaşığı kuru kahve. Bize lazım olan yumurtanın beyazı olduğu için, dikkatli bir şekilde yumurtanın sarısını beyazından ayırıyoruz. Kahveyi ilave ederek karıştırıyoruz. Bizim önerimiz yazımızın üst paragrafında belirttiğimiz üzere bu maskeyi gözaltılarından başlayarak, cilde dairesel şekilde uygulamanız. 30 yaşının üstünde iseniz, bu maskeyi hafta 2 ya da üç kere uygulayabilirsiniz.

Yine cilt altı kırışıklıkları ve gözaltı bakımı için doğal kürlere, oldukça etkili olan maya küründen söz etmek istiyoruz. Bunun için gerekli malzemeler ise, bir tatlı kaşığı yaş maya ve 1 tatlı kaşığı süt. Bu iki malzemeyi, pürüzsüz bir kıvama gelene kadar karıştırın. Göz altlarından başlayarak tüm göz çevresine masaj yaparak sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra, ılık su ile yıkayın. Pirinç sulu maske, evde yaptığınız pilavı artık atmayın. İki -3 yemek kaşığı pilavı yarım 1 fincan su ilave ederek, iyice ezin, bir tatlı kaşığı, üzüm çekirdeği yağı, bir tatlı kaşığı kaymak ve bal ekleyin iyice karıştırın gözaltından başlayarak, tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Bu kürü göz altınıza masaj yaparak, sürün. Düzenli kullanıldığında bu Pirinçli kür, gözaltını besler ve kırışıkları önlemeye yardımcı olur.

Doğal gül sulu gözaltı bakım kürü için bize lazım olan doğal gül suyunu elde etmelisiniz. Bunun için önce kısaca bir bilgilendirme yapalım. Doğal gül suyu elde etmek için, kullanmadığınız geniş bir tencerenin ortasına tencerenin büyüklüğü ile orantılı bir kâse oturtuyorsunuz. Etrafına gül yapraklarını eşit bir şekilde boca ederek göz kararı su üste çıkacak şekilde dökün. Üstünü cam bir tencere kapağı ile kapatın. Önce hızlı ateşte sonra orta ateşte kaynamaya bırakın. Tencerenin ortasına oturtmuş olduğunuz, bu kâsenin içinin kaynatmak olduğunuz gül yapraklarının suyu ile dolduğunu göreceksiniz. Bize lazım olanda zaten bu doğal gül suyunu elde ettikten sonra soğumaya bırakın. İki yemek kaşığı kadarını ayrı bir kaba alın. Kalanı bir şişeye koyarak dolabınızda muhafaza edin ve cildinize yatmadan uygulayın. Ayrı bir kaba koyduğunuz 2 yemek kaşığı gül suyuna, bir orta boy muz ilave edin ve ezerek püre haline getirin. Bu dolabında 2 saat kadar beklettikten sonra cilt altınıza uygulayın. 30-40 dakika göz altlarınızda beklettikten sonra yıkayın. Bu maskeyi hafta bir kere uyguladığınızda çizgilerin azaldığını fark edeceksiniz.

Author

Share