GÖZ TİPİNİZE EN UYGUN FAR TİPİNİ SEÇEREK GÜZELLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN | Hanımların Dünyası

loading...

GÖZ TİPİNİZE EN UYGUN FAR TİPİNİ SEÇEREK GÜZELLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN

GÖZ TİPİNİZE EN UYGUN FAR TİPİNİ SEÇEREK GÜZELLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN

GÖZ TİPİNİZE EN UYGUN FAR TİPİNİ SEÇEREK GÜZELLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN

 

Saç kesimi yapılırken genelde yüz tipi ön planda tutulur ve yüz şekline göre kesim uygulanır. Bu  denklik düşüncesi sadece saç kesimi için uygulanmaz göz tipine göre far şekline de karar verilmektedir. Siz de göz şeklinize en uygun far tipini seçerek  göz makyajı yaparken hatayı ortadan kaldırın..

*Düşük Göz Tiplerine En Uygun Far Hangisi? Bu göz şekline uygun olarak kirpik çizgisine  yakın olacak şekilde far uygulanmalıdır. Crease bölgesinin üst kısmına  far uygulanırsa dağınık bir görünüme neden olacaktır. Bu hataya düşmemek için düzgün bir şekilde farı gözlere uygulamak ve doğal görünüme kavuşturmak için farı profesyonelce doğal tonlar ve aydınlatıcı konturlar uygulanmalıdır.

*Badem Gözler İçin En Uygun Far  Badem gözlere sahip olanlar oldukça şanslı sayılır çünkü istediği her far stili gözleri için uygundur. Fakat birden fazla far sürülmesi karmaşık görünüme kavuşturabilir bunun için birden fazla far uyguladığınızda farı iyice dağıtıp renklerin karışmasını sağlayın.

*Yuvarlak Gözler Dramatik bir etki yaratmak istiyorsanız göz çevrenizi tamamen far ile çevreleyin ve kullandığınız bir göz kalemini hafifçe olacak şekilde dağıtın. Renk seçimini doğru yapmanız göz renginizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bunun için: Kahverengi gözler-mor, ela gözler-yeşil (koyu yeşil), yeşil veya mavi gözler bronze bir liner deneyebilirsiniz.

*Monalid Gözler İçin Bu göz şekli daha çok kedi bakışlarını anımsatmaktadır. Kuyruklu gözlere sahip olanlar maskara uygularken bolca uygulamalı ve göz çizgisini ( göz kuyuruğunu) daha çok uzatarak mükemmel bir makyaj trendiyle gözlerine vurgu yapabilir. Daha çok belirginleştirmek isteyenler eyelinerin üzerine sevdiği renkli bir far uygulayabilir. Böylelikle hem farklı hem de göz tipine uygun makyaj trendini tercih etmiş olacaksınız…

GÖZ TİPİNİZE EN UYGUN FAR TİPİNİ SEÇEREK GÜZELLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN RESİMLER

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb