GÖZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÇEŞİTLERİ

Author

Categories

Share

GÖZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ ÇEŞİTLERİ

Büyük Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Göz makyajında en rahat çalışılan büyük gözler tüm makyaj türleri için uygundur. Makyajınızın daha etkili olması için akmaya eylenier kalemi göz pınarlarınızdan başlayarak gözlerinizin dışına doğru kuyruklu ve belirgin bir şekilde çekin.

Küçük Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Küçük gözleri daha büyük göstermek için öncelikle göz kapağına beyaz ya da bej rengine çok yakın tonlardaki açık kahverengi farı uygulayın. Sonra kirpik diplerine göz kalemini uyguladıktan sonra parmak uçlarınızla çok hafif bir şekilde dağıtın ve koyu kahverengi göz farı ile göz kapaklarınızın üstüne hafif bir gölge yapın. Böylece gözleriniz olduğundan çok daha büyük gözükecektir.

Yuvarlak Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Yuvarlak gözler için göz gözlerin uç kısımlarına kadar ayliner uygulamasını kuyruk görünümü verilecek şekilde yapılmalıdır. Bu göz makyaj türü gözleri olduğundan daha kalkık gösterecektir.Gözlerinize kuyruklu bir eyliner çekmek için keçe uçlu olan göz kalemlerini tercih edin.Kullanım açısından da kolaylık sağlayacaktır..

Asimetrik Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Bir gözü diğerinden biraz daha büyük olan kadınlar için her iki göz boyutunu da eşitleyecek bir makyaj tüyosu vereceğiz. Bu konuda için en iyi ve başarılı yöntemlerden ikisi gözlerde likit kalem eyliner kullanmaktır. Önce küçük olan gözünüzün dış kısmını biraz daha kalın kalem ile belirleyin. Bu işlemden sonra gözlerinizin her ikisi de eşit görünecektir. Far renginin seçimi size kalmış. Biz asimetrik gözlerde daha çok gölgeli far kullanmanızı öneririz.

Birbirine Yakın Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Bu tür gözlerin birbirinden daha uzakta görünmesini sağlayacak küçük bir İllüzyon yapacağız. Evet, doğru duydunuz bir tür sihir. Bunun için önce, gözlerinizin iç kısmına kapatıcı yardımı ile göz çevresini aydınlatın. Bu defada eyelineri gözlerin orta kısmından başlayarak uca doğru kuyruklu halde çekin. Gözlerin alt kısmına tam ortaya gelmeden eyeliner sürdükten sonra bu defa kuyruğu kısa yapın.

Birbirine Uzak Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Birbirinden Uzak gözleri yakınlaştırmak için öncelikle yine küçük bir İllüzyon yapaLIM. Sevdik bu işi nasılsa şaka bir yana Burada Eyeliner sürerken göz pınarından başlayarak göz ucuna kadar sürmeye özen gösterin. Gözlerinizin birbirine yakınlaştığını göreceksiniz.

Düşük Gözler İçin Makyaj Çeşitleri : Eğer göz kapaklarınız halk arasındaki tabiri ile yumuksa ya da göz kapaklarınız nerdeyse hiç görünmüyorsa katlanıyorsa, Yumuşak bir kalem eyeliner göz kapağınızın üstüne sürün sonra eylernierinizi çekin Bu sayede düşük göz kapaklarınız daha yukarıda görünecektir.

Çıkık Gözler İçin Makyaj Çeşitleri: Çıkık gözlerde en belirgin özellik gözlerin hep ön planda olması ve, göz kapağı yataktan yeni kalkmış gibi hep şiş görünmesidir. Göz kapaklarındaki bu şişliği yumuşatmak ve göz kapağını daha yukarıda gösterecek bir makyaj türü uygulanmalıdır. Parlak gözler için uygulanacak göz makyajında öncelikle göz kapağına koyu renkte ve mat bir far sürülmelidir. Gölgeli farı göz kapağından kaşlara doğru hafif dağıtarak sürün. Göz kapağı kıvrımı koyu eylenier kalem ile belirginleştirilmelidir. Aynı şekilde göz kalemini gözün üstüne kalın şekilde çektikten sonra yine gözün alt bölümünde ise tamamen gözün iç kısmına gelecek şekilde sürülmelidir. Son olarak rimel üst kirpiklere sürülür ve makyaj tamamlanı

Author

Share