Göz Rengine Göre Porselen Makyaj Çeşitleri

Author

Categories

Share

Göz Rengine Göre Porselen Makyaj Çeşitleri

Porselen Makyaj

Porselen makyaj, Yüz hatlarını daha fazla ön plana çıkarmak ve kalıcılığı arttırmak için kullanılan makyaj çeşitleri arasındadır. Yüzdeki kusurları azaltmak ve yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek amacı ile yapılır. Uygulama sırasında krem ve fondötenler ile cilt kusurlarının pudra ve fondöten ile saklandığı bu makyaj türünde kirpikleri belirginleştiren rimel, allık ruj, oldukça koyu kullanılmalıdır. Kadınların ciltlerini çok daha kusursuz ve güzel görünmesini sağlar. Ayrıca etkili kapatıcı ürünlerle renklendirilen yüzdeki kusurları saklayarak, daha etkili ve ışıltılı görünüm sağlamak mümkün Uzun süre dayanıklı olması nedeni ile ekseriyetle düğün, nişan, daveti yemek gibi özel günler için yapılması tercih edilir. Unutmayın her zaman bakımlı ve güzel görünmek her kadının hakkıdır. Bu güzelliğinin altında ise, doğru uygulanan bir makyaj yatar. İşte bu nedenle doğru yapıldığında yüz hatlarını çok daha güzel ve kusursuz görünmesini sağlayan porselen makyaj uygulaması doğru bir şekilde uygulanmadığında kişiyi olduğundan olgun ve kötü gösterebilir. İşte bu nedenle Porselen makyajı doğru bir şekilde yapabilmek için kişinin öncelikle kendi yüz hatlarını iyi tanıması ve buna göre doğru malzemeler seçmesi gerekmektedir.

Göz Rengine Göre Porselen Makyaj Çeşitleri

Porselen makyaj kişinin yüz şekli olduğu kadar göz rengine göre de değişim gösterebilir. Porselen makyaj uygulaması sırasında ise; gözlerinin rengine göre göz kalemi rengini tercih etmelisiniz.. Örneğin Siyah göz rengine sahip bayanlara porselen makyaj uygulaması yaparken;

Siyah Göz Rengine Göre Porselen Makyaj

Siyah gözlü bayanlar gözlerinin güzelliğini ön plana çıkar far olarak siyah, ve göz kalemi rengini tercih etmelisiniz. Ya da gözlerinizin iri görünmesini istiyorsanız aydınlatıcı bir farı göz kapakları v e göz pınarına doğru uzanacak şekilde uygulanmalıdır. Yine gözlerinin ön plana çıkarmak isteyenler Gözlere-Kedigözü’ makyajı uygulanması ile yüzün daha doğal görünmesini sağlayacaktır Dudak ve yanak gibi bölgelerde ise hafif nude tonlarında bir ruj ve pembe tonlarında bir allık tercih edilmelidir.

Renkli Gözlere Uygulanan Porselen Makyaj Çeşitleri

Renkli gözlere sahip kişilerde Porselen makyaj uygulaması yapılırken gözler ön plana çıkarak doğru renkleri tercih edilmelidir. Yeşil, mor ve mavi tonlardaki far seçimi sizin daha etkileyici bakışlara sahip olacaklardır. Göz renginiz ile uyum sağlayacak mor far tonları ile yapacağınız makyaj çeşitleri ile sizde çok daha çekici bakışlara kavuşabilirsiniz. Yine renkli gözler ile uyum sağlayacağını düşündüğümüz gümüş rengi ve tonlarındaki far ve göz kalemi gözlerinizin güzelliğini daha da ön plana çıkaracaktır.

Ela Gözlere Uygulanan Porselen Makyaj Çeşitleri

Ela gözlere porselen makyaj uygulaması yaparken göz renginin makyaja göre değiştiğini göz önüne almalısınız. Biz ela gözlü kişilere yeşil mavi gri, mor, altın tonlarını kullanıldığı far siyah ve diğer renklerde göz kalemi kullanmasını tavsiye ederiz. Bakışları daha etkili hale getirmek için ise, daha çok gri ile şampanya tonlarındaki far ve siyah eyeliner tercih etmeleri önerilmektedir. Özel bir gece ya da davete katılacaksanız gözlerde siyah ile grinin tonları far ve göz kalemi dudaklarda pastel tonlarda ruj kullanımı sizin için idealdir. Böylece bakışlarınızın istediğiniz gibi görünmesini sağlayacaktır. Bizim size önerimiz size en çok yakışan göz makyajınızı farklı denemeler yaparak öğrenmeniz. Güzel günler geçirmeniz dileğiyle..

Author

Share