Göz Kalemi Nasıl Çekilir | Hanımların Dünyası

loading...

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

 

goz-kalemi-nasil-cekilir

Makyaj yapmanın ilk adımı temizliktir. Temiz bir yüzeye yapılmayan makyaj kalıcılığını uzun süre koruyamaz. Aslında en önemli ve ilk adımı olmasına rağmen çok fazla hafife alınır ve dikkat edilmez böyle olması da çok komik durumlara yol açabilir. Eğer düzgün bir göz kalemi çizmek istiyorsanız gözünüzü ve çevresini çok iyi temizlemeniz gerekmektedir. Eğer düzgün temizlik yapmazsanız ve bu şekilde makyaj yaparsanız kaleminiz de çentikler oluşacaktır ve bu çirkin bir görüntü oluşmasına sebep olur. Göz kapağınız ve çevresini temiz bir makyaj fırçasıyla ucuna hiç renk almadan temizleyin. Pürüzsüz bir yüzey meydana gelmelidir, aksi halde engebeler oluşabilir. Ardından farınızla göz kapağınızın üst kısmı boyunca ilerleyin. Bunu göz kapağınızın altına da yapabilirsiniz ancak farınızın kuruma özelliği varsa göz kapağınızın altı kuru gözükecektir ve bunu herkes istemez, tercihinize kalmış bir durumdur.

Kolayca kayan ve rahat boymanızı sağlayan bir kalem istiyorsanız klasik göz kalemlerini tercih edebilirsiniz. Ancak standart Eyeliner lar dışında sürmede kullanabilirsiniz doğal olması sebebiyle kalıcılığı daha uzun sürecektir ama gerçek bir sürme normal bir göz kalemine göre daha pahalıdır. Göz kapağınızı belirginleştirmek için gözünüzün dışından parmağınızla göz kapağınızı gererek dıştan içe düzgün bir hat çekebilirsiniz. Eğer yamuk bir çizgi oluştuysa tersi yönde üzerinden tekrar geçebilirsiniz. En doğru görüntüyü almak için aynadan bir adım uzaklaşın en doğru görüntüyü bu mesafeden görebilirsiniz. Alt kirpiğinizi gözünüze hiç dokunma dan da boyayabilirsiniz ancak kendinize güvenmiyorsanız bir elinizle alt kirpiğinizin bulunduğu deriyi aşağı çekerek diğer elinizle dıştan içe doğru kalemle çizebilirsiniz.

Büyük göze sahip insanlar için göz kalemini dağıtmaya ihtiyaç yoktur. Eğer göz kalemi ince çekildiyse bu göze keskinlik verir ve gözün daha küçük gözükmesini sağlar. Göz kalemini sürdükten sonra dağıtma ucuyla dağıtırsanız gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlar. Birçok marka göz kaleminde dağıtma ucu vardır en basitinden parmağınızı bile kullanabilirsiniz dağıtmak için. Mini far fırçaları kullanarak dağıtma işlemi yaparsanız daha profesyonel bir görüntü alabilirsiniz. Eğer Likit Eyeliner süremiyorsanız önce göz kalemi çekip üzerinden Eyeliner ile geçebilirsiniz bu işinizi kolaylaştırıcak ve makyajınızın kabul olmasını engelleyecektir. Odaklanılan kelime: Göz Kalemi Nasıl Çekilir Seo başlığı: Göz Kalemi Nasıl Çekilir Seo açıklaması: Göz kapağınız ve çevresini temiz bir makyaj fırçasıyla ucuna hiç renk almadan temizleyin. Pürüssüz bir yüzey meydana gelmelidir, yoksa engebeler oluşabilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb