Göz Altı Morluklarını Yok Etmek | Hanımların Dünyası

loading...

Göz Altı Morluklarını Yok Etmek

Göz Altı Morluklarını Yok Etmek

Göz Altı Morluklarını Yok Etmek

Göz altı morlukları çoğu insanların duruşuna kötü bir görüntü katmaktadır. Göz altı morlukları bir çok insanın çekilmez çilesi olmaktadır. Özellikle kadınlar bu morlukları yok etmek için bir çok kozmetik ürünü kullanmaktadır. Bu kozmetiklerin çoğu işe yaramamakta ve özellikle sürülen fondötenler ve pudralar görüntüyü değiştirmemekte ve işe yaramamaktadır.

Göz altı morluklarını yok edici maskeler

Patates maskesi

Malzemeler

· Patates

· Nişasta

Uygulamalar

Patatesler uzun ve ince ince soyuldıktan ve dilimlendikten sonra nişastalı tabağa batırılır. İyice batırıldıktan sonra artık hazırdır. Bir yere uzanıp dilimlenmiş patatesler göz altına koyulur ve yaklaşık yarım saat beklenir. Beklendikten sonra rahat bir nefes aldıktan sonra patatesler çıkartılır. Bu maske düzenli olarak kullanıldıktan sonra zamanla göz altı morlukları yok olacaktır.

Salatalık maskesi

Malzemeler

· Salatalık

· Şeker

Uygulanışı

Salatalıklar yıkandıktan sonra ince ince dilimlenir ve sonrasında şekerle karıştırılarak kullanılmaya hazır olur. Salatalıklar göz altı morluklarına koyulur ve rahatsız olana kadar orada bekletilir. Bu karışım zamanla düzenli olarak kullanıldığında göz altı morluklarını yok edecek ve hoş bir görünüme kavuşturacaktır.

Acur maskesi

Acur maskesi kullanılması aynı salatalık maskesine benzemektedir. Acurlar yıkandıktan sonra ince ince doğranır ve başka bir şeye gerek yoktur. İyice yıkanan ve dilimlenen acurlargöz altındaki morluklara koyulur ve düzenli olarak yapıldığında göz altı morlukları yok olur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb