Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolu | Hanımların Dünyası

loading...

Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolu

Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolu

Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolu

Bir çoğumuzun göz altlarında bulunan göz altı morluklarından rahatsız olmaktayız. Tabi ki bu rahatsızlığı gidermenin yolları mümkündür. Sizlere bu yazımızda göz altı morluklarını gidermenin yolu ne olduğunu söyleyeceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İnsanları bu göz altı morlukları çok rahatsız eden ve görsel olarak da etraftaki insanların dikkatini çekmektedir. Bu göz altı morluk tedavisi doktor tarafından muayene edilerek tedavi edilmesi çok önemlidir. Eğer göz altı morluğu ile birlikte de göz torbası ve sarkma gibi durumlarda varsa mutlaka bir cerrahi tarafından operasyon yapılması şart koşulmaktadır.

Göz altlarında morarma ile çökmeler de mevcutsa dolgu enjeksiyon yapılmalıdır. Eğer ki sadece göz altında morarma varsa ten rengi değişirse o zaman kimyasal peeling yapılması gereklidir. Somon DNA adlı uygulaması da cildin kalitesini aydınlatır ve belirgin olan morarmaları da iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Göz morarmaları için E ve C vitaminleri içeren kremleri de kullanmanızı tavsiye ediyorum. Göz altı morluklarını gidermenin yolu arıyorsanız bu sitedeki yazılar sizlere yardımcı olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Aynı zaman da kolay yolları da vardır. Göz altı morluklarının nedenlerini de öğrenmelisiniz.

Göz altı morlukları çok fazla tuz tüketen insanlarda, strest yaşayanlarda ve yorgunluk yaşayanlarda göz altı morlukları meydana gelmektedir. Kapatıcılar ve fondötenler göz altı morluklarını sadece geçici olarak kapanır. Ama biz göz altı morluklarının tamamen kapanmasını istiyoruz. Bitkisel çözüm ile etkili bir sonuç yakalayabilirsiniz. İlk olarak beslenmenize çok dikkat etmenizi öneriyorum. Bunun nedeni m de vücutta bulunan toksinler sebebiyle göz altı morlukları oluşmaktadır. Alkol ve sigaradan uzak durmanız gerekiyor. Sabah kahvaltınızı düzenli yapın ve sağlıklı yemekler tüketiniz. Günde bol, bol su için. Böylece vücudunuzdaki toksinleri atmış olacaksınız.

Su içerek cildiniz gerçekleşir. İçtiğiniz bitkisel çay sallama poşetleri içerisindeki çöpleri göz altına sürebilirsiniz. Çayınız soğuduktan hemen sonra on dakika gözlerinizin altında bekletin. Gözlerinize çok fazla makyaj kullanmalısınız. Göz bölgelerinin hava alması lazımdır. Göz altına sürdüğünüz nemlendiricileri de pamuk ile sürünüz. Sıcak su kaynatarak da buharını göz çevrenize tutabilirsiniz. Bu sayede gözenekleriniz de açılmış olur. Aynı zaman da soyulmuş salatalık ve patates de göz altı morluklarına iyi gelir. Ama patatesin çiğ olması gerekir. Sadece on beş dakika bekletmek göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Gözlerinizi her zaman soğuk su ile yıkayın. Sıcak havalarda da bunu uygulayın. Böylece gözlerinizi rahatlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb