Göz Altı Morlukları

Author

Categories

Share

Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolları

Bir çok bayan için belirli dönemlerde oluşan göz altı morlukları, ciddi bir sorundan kaynaklanmasa bile oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. Kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı göstermekte, bu morlukları kapatmak için uygulanan kapatıcılar ile kalın bir tabaka oluşup daha kötü bir görünüme sebep olabilmektedir. Gözaltı morlukları genel olarak ciddi sayılmasa da bazen kronik rahatsızlıklardan kaynaklanabilir. Temel sebepleri arasında yorgunluk, kullanılan bazı ilaçlar, güneş, fazla bilgisayar, telefon kullanımı, karaciğer sorunları ,anemi, radyasyon gibi nedenler sayılabilir. Şimdi doğal yollardan göz altı morlukları nasıl geçer inceleyelim.

Salatalık; Cilt için çok iyi bir tonik görevi gören salatalık suyu cildinizi yatıştırmaya yardımcı olur. Bir pamuk yardımıyla ezmiş olduğunuz salatalık suyunu gözaltı morluklarınıza uygulayın. Bu işlemi üst üste dört beş gün gece yatarken uygulayıp sonuçlarını gözle görülür bir şekilde hissedebilirsiniz.

Zerdeçal ;Gözaltı morluklarını gidermenin yolları arasında, zerdeçal önemli bir yer tutmaktadır. Aktardan alacağınız zerdeçal tozunu ananas suyu ile bir macun kıvamına getirip gözaltı morluklarınıza sürün. En az 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu işlemi de dört ya da beş gün uygulayıp sonuçlarını görebilirsiniz. Zerdeçal ,antioksidan ve anti inflamatuar bir özellik göstermektedir. Bu yüzden oluşan morlukları gidermek konusunda başarılıdır.

Soğuk Su; Cildinize uygulayacağınız soğuk su kompresi, hem cilt hücrelerini uyarmakta hem de cildi canlandırmaktadır.

Güneşli günlerde bir süre güneşlendikten sonra soğuk su ile gözaltı morluklarınıza kompres yapabilirsiniz.Bu işlemi düzenli yapmanız durumunda, morluk oluşumun da önüne geçmiş olursunuz. Aynı şekilde sütü buz küplerine koyarak da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Yeterli Uyku; Uykusuzluk, gözaltı morluklarının oluşmasında büyük bir nedendir. Mümkün olduğu kadar geç saatlerde yatmamaya ve yeteri kadar uyumaya özen göstermelisiniz. Yaş ilerledikçe bu durumlara dikkat etmekte gözaltı morluklarının daha belirgin şekilde oluşmasına yol açabiliyor.

Yeterli Su İçmek; Günde en az 8 bardak su içmek, vücut sağlığı kadar cilt sağlığı için de oldukça önemlidir. Düzenli olarak su içmek gözaltı morluklarını engelleyecektir.

Elma; Gözaltı morluklarını gidermenin yolları arasında elma, morluklarının ve siyah halkaların giderilmesinde başarıyla kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan doğal asitler cilde fayda sağlamaktadır. Bunun için dilimlediğiniz elmaları gözaltı morluklarınıza koyun. Düzenli aralıklarla yapacağız bu işlem ile gözaltı morluklarınız kaybolacaktır. Aynı zamanda ciltteki mikropları da temizleyecektir.

Limon Suyu; Bir pamuk yardımıyla göz altı morluklarınıza uygulayacağınız limon suyu ile morlukların giderilmesini sağlayabilirsiniz.Uygulama yaptıktan sonra nemli bir pamuk ile nazik hareketlerle cildinizi temizleyin. Bu işlemi de günde iki üç kez tekrarlayıp etkisini görebilirsiniz.

Nane Suyu ;Yine hem basit hem de çok etkili bir uygulama var sırada. Nane suyuna biraz zerdeçal biraz da tuz ekleyerek oluşturduğunuz macunu gözaltı morluklarınıza uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletip yıkayın. Günde iki üç kez yapabilirsiniz. Kısa bir süre sonra gözle görülür bir farklılık belirecektir. Nane suyu, ciltteki mikrop ve toksinlerden de arınmayı sağlar.

Gül Suyu ;Gül suyu uzun zamandır cilt bakımı ve temizliğinde başarıyla kullanılmaktadır. Gözaltı morlukları ve siyah halkaları giderme konusunda da oldukça başarılı bir üründür. Gözaltı morluklarına uygulayacağınız gül suyu aynı zamanda cildi besleyerek cilt hücrelerinin canlanmasına yardımcı olur. Cildi güzelleştirir.

Çiğ Patates; Göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna diğer cevabımız çiğ patates uygulamak olacaktır. Suyunu çıkardığınız patatesi bir pamuk yardımıyla gözaltı morluklarınıza uygulayın ya da ince dilimler halinde bekletin. Bu işlemi de düzenli aralıklar yapmanız durumunda sonuçlarını belirgin bir şekilde görebileceksiniz. Gözaltı morlukları için bu uygulamalar oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ancak geçmeyen bir durum ise ya da sadece tek bir gözde morluk mevcutsa bu durumu doktorunuza ileterek nedenleri konusunda bilgi almalısınız.

Göz Altı Morluklarını Gidermenin Yolları Resimleri

Author

Share