Goji Berry Zayıflama | Hanımların Dünyası

loading...

Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Zayıflama

Goji Berry Zayıflama

Gıdalarımızda bulunan hayati madde yani mineral, vitamin ve enzim oranı gittikçe azalır. Bunun sebepi gıda endüstrisini belirtiyor. Vücudumuza ne kadar çok miktarda yiyecek alırsak aslında hiç bir zaman bu miktar yeterli olacaktır. Çünkü içeriği boşluktur. Bu kısır döngüyü fakat gıda endüstrisinin sunduğu bazı içeriksiz içerisinde birtakım tatlandırıcılar ve aromalı suni maddeler bulunan gıdalardan vazgeçip (bisküvi, çikolata, cips, kola vb.) yerine besin değeri tam, taze ve organik gıdalara geçerek kırabilirsiz. Beslenmemizde en önemli olgulardan biri de Çiğ ve ya Taze beslenilebilir. Goji Berry ağzınızın tatlanması ve açlık hissettiğiniz durumlarda, düşük glisemik değere sahip son derece sağlıklı ile lezzetli bir atıştırma olarak yenilmelidir. Açlık ve şeker ihtiyacınızı rahatlıkla karşılanır. Böylelikle bu meyve, zayıflama konusunda size destek olur.

Goji Berry içindeki şeker; en doğal polisakkarit türündeki doğal nişasta şeker türündendür. Goji berry zayıflama içeriğindeki şeker glikozla karşılaştırıldığında kan şekeri seviyesini çok daha az yükselten Polisakkaritlerden oluşmaktadır. Glisemik Gösterge glikoz yani üzüm şekeriyle karşılaştırıldığında karbonhidrat içerikli besinlerin öğütülmesinden sonraki kan şekeri artışını göstermektedir. Bazı karbonhidratlar diğerlerine göre daha kolay parçalanıp kana aktarılmaktadır. 29 luk bir glisemik değer ile Goji berry yüksek oranda şeker barındırmasına rağmen kolayca parçalanan alan içinde yer almaktadır. Böylelikle yapay tatlandırıcı (aspartam ile splenda) kullanmanıza gerek olmaz. Çünkü şeker ihtiyacınızı tam olarak karşılanıyor. Ayrıca Goji berry yüksek miktarda magnezyum ile krom içeren besinlerin birleşimine sahiptirler.

Goji berry yumurta sarısı, maya ile melasdan sonra içeriğinde en çok doğal krom barındıran besinlerdendir. Yüksek bir besin değerine sahip olan Goji berry enerji vermesi bakımından özellikle gün boyunca çalışıp enerji harcayanlar tarafından tüketilmesinde fayda olan bir meyvelerdendir. Vücudun direncini ve sağlamlığını arttırır. Yorgunluğu giderme özelliği de bulunuyor. hCG hormonunu salgılanmasını arttıran Goji berry zayıflama , gerek genç hissettirirken gerekse de erken yaşlanmayı engellemektedir. Aynı zamanda uyku problemi olanlar içinde faydası bulunur. Uykuyu düzenleme özelliği de mevcuttur. Krom ile kan şekeri ilişkisini irdeleyen en önemli araştırmalardan biri 1997 yılında yapılmıştırlar. Deneye katılan 180 denekten bir kısmına bir krom alaşımı bir kısmına da Plasebo verilir. 4 ay sonrasında krom verilen deneklerde yalnızca düşük kan şekeri değerlerine rastlanılmadığı gibi İnsülin değerinin de azaldığı gözlemlenmiştir. Bu da pankreasın aşırı üretimini azaltabildiğine dair önemli bir işaretti olmaktadır.

Goji berry zayıflamak isteyenlerin de gözdesi olan bir yiyeceklerdir. Özellikle çin de ve uzak doğu ülkelerinde goji berry kullanılarak zayıflama gayet olağan bir durum olarak karşılanmaktadır. Asya ülkelerinde yapılan bir obezite üzerine araştırma da; deneklere günde iki kez sabah ve ya akşam goji verilir. Sonuçlara bakıldığında hastaların hepsinin önemli seviyede kilo verdiği, zayıfladığı gözlemleniyor. Goji berry zayıflama etkisi içeriğinde bulunan polisakkaritlerin gıdaları enerjiye dönüştürmesi nedeniyle olduğu belirlenmiştir. Goji berry kullananlar ya da kullanmak isteyenler en çok kurt üzümü meyvesinin nasıl kullanıldığını merak edilmektedir. Goji berry yani kurt üzümü ülkemizde farklı şekillerde tüketilmeye başlanıyor. Goji berry ilk olarak ülkemizde zayıflamak isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Özellikle kadınların diyete yardımcı goji berry bitkisine ilgisi çok fazla oluyorr. Diyet yapmak isteyenler, goji berry çayı tüketimini artırır. Goji berry zayıflama çayı yanında; goji berry zayıflama hapı olarak da tüketilebilir. Bunun yanında cinsel sorunlar için her gün düzenli goji berry kurt üzümü tüketen erkeklerin sayısı da oldukça artış göstermiştir. Sperm sayısını artırıcı ve vücut direncini artırıcı etkisi olduğu belirtiliyor.

Goji Berry Zayıflama Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb