Goji Berry Kurt Üzümü ile Zayıflamak | Hanımların Dünyası

loading...

Goji Berry Kurt Üzümü ile Zayıflamak

Goji Berry Kurt Üzümü ile Zayıflamak

Bir grup bilim adamı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bu zamana kadar ismi çok az duyulan ve harika meyve diye açıklanan Goji Berry, Hem zayıflamaya etkisi olduğunun hem de cilt gençleştirdiği faydaları ortaya çıkarıldı. Daha öncesinde ise saça iyi geldiği biliniyordu.

Goji Berry meyvesinin bu etkililerin araştırma sonucunda kanıtlanmasının sonucunda, Birçok resmi kurum Goji Berry fidanını çiftçilere dağıttı. Yapılan bir diğer araştırmalara göre özellikle C Vitamini deposu olarak açıklanan portakallara nazaran tam 500 at daha fazla vitamin bulundan Goji Berry, Kilo vermek isteyenler için çok ideal meyvelerin arasında yer alamaya başladı. Meyvenin kökenine bakacak olursak Asya Çin ve Tibet bölgelerinde boy gösteren Goji Berry, Ülkemizin farklı bölgelerinde de yetişebilme özelliğine sahip.

Nasıl Kilo Verdirir?

İnsan vücudunda yer alan Hipofiz bezinin uyarark, Hücrelerin yenilenmesine ve büyümesine yardımcı oluyor. Uyku düzeni başarılı bir şekilde sağlandığı takdirde, Hafızayı kuvvetlendirici etkileri de bulunan kurt üzümü, Yağ yakımı üzerindeki etkisi nedeniyle zayıflamak için bir takım özelliklere sahip. Kilo vermenin yanı sıra cildi de gençleştiriyor. Kan dolaşımını hızlandırarak ideal seviyeye getiriyor.

Goji Berry Kaç Kalori Değerinde?

Yapılan araştırmalar ile birlikte 100 gramında yaklaşık olarak 370 kalori yer aldığı ortaya çıkarıldı. Kurutulmuş halinde ise 320 kalori bulunuyor. Bunlara ek olarak 69 gram Karbonhidrat ve 14 gram Protein içeriyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb