Göbekten Kurtaran Mucizevi Besinler

Author

Categories

Share

Göbekten Kurtaran Mucizevi Besinler

 

gobekten-kurtaran-mucizevi-besinler

Beslenmenize dikkat ederek ve bu mucizevi besinleri daha sık tüketerek göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

BADEM. Badem, kuru yemişlerin içinde en sağlıklı yağlara sahip türdür. Magnezyum kaynağı bu besin kas dokusunu korur ve yağ emilimini azaltır. Çabuk acıkmayı önler çünkü kan şekerini dengeler.

GREYFURT. Diyet yaparken greyfurt tüketmek çok önemlidir. Obezite ile mücadelede her öğün yarım adet greyfurt yemek çok faydalı. Yağ metabolizmasında rol alan hormonları düşüren, insülin ve kan şekeri seviyelerini dengeleyen greyfurt hem yenilebilir hem de suyu sıkılabilir.

FASULYE. Önemli bir potasyum kaynağı olan fasulye bolca lif içerir. Çinko ve protein ihtiyacını giderir. Kan şekeri seviyesini düzenler. Karın kaslarını güçlendirir ve bel çevresindeki yağları eritir.

ELMA. Aşırı acıkanlar öğünlerden 15 dakika önce bir adet kabuklu elma yemelidir. Lif ihtiyacını karşılar ve tok tutar. Böylece yemekte daha az yersiniz. Çok çiğneyerek yavaş yemek gerekir. Elmanın büyük bir kısmı sudan oluşur.

LOR PEYNİRİ. Kazein içerdiğinden sindirimi yavaşlatır. Kazein enzimi yağ yakımını artırırken uzun süre tokluk hissi sağlar. Protein deposu lor hem enerji verir hem zayıflatır hem de birçok hastalığı tedavi edebilir.

ZEYTİNYAĞI. Vücuttaki fazla yağları parçalayan oleik asit zeytin meyvesinin yağında mevcuttur. Beyindeki tokluk merkezini uyarır ve tok kalmayı sağlar. Sağlıklı enzimler içeren zeytinyağı aşırıya kaçmadan tüketilmelidir.

ROKA. Yüksek oranda kalsiyum ve lif içeren bu bitki çok düşük kalorilidir. Vücuttan zararlı maddeleri atar, yağ yakar.

KAHVE. Kafein yorgunluğu önlüyor. Metabolizmayı hızlandırıyor ve tok kalmamızı sağlıyor. Sporda daha dayanıklı olmak ve etkisini görmek için egzersizden önce bir fincan sade kahve içilmesi önemlidir.

PATATES. Nişasta içeren bu besin uzun süre tok tutuyor ve çabuk acıkmayı önlüyor. Haşlanmış patates yiyerek kan şekerini dengeleyebilir, yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

KUŞKONMAZ. Krom içeren bu sebze yağların yakılmasında çok etkilidir. Kan şekeri seviyesini kontrol edip düzenler. Metabolizmayı hızlandırır ve daha kolay kilo vermeyi sağlar. Kolesterol seviyesini düşürür. Karaciğeri yeniler. C ve K vitaminlerini içerir. Kalsiyum emilimini artırır. Göbek yağlarından kurtarır.

Author

Share