Göbek Yağlarından Kurtulmanın 5 Yolu | Hanımların Dünyası

loading...

Göbek Yağlarından Kurtulmanın 5 Yolu

Göbek Yağlarından Kurtulmanın 5 Yolu

Kilo, hemen her kadının yaşadığı problemlerden biridir. Alınan kiloları vermek için diyet ve spor yapar hatta bazen aç kalırız. Fakat bölgesel kilolar en tehlikelileridir ve ilk oralar kilo alır. Sürekli kilo alıp vermek de bu bölgelerde çatlakların oluşumuna sebep olur. Göbek ve karın bölgesinin fazla yağlanması hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça zararlıdır.

Göbek ve Karın Yağlarından Kurtulmak İçin 5 Adım

1- Karbonhidratı Azaltın
Kilo vermenin ve sağlıklı olmanın birinci yolu fazla karbonhidrat tüketmemektir. Özellikle ekmek ve hamur yiyeceklerini azaltarak işe başlayabiliriz.

2- Şekerden Uzak Durun
Hayatımızın birçok alanında şekeri görüyoruz. Çayda, tatlıda, çikolatada, içeceklerde.. İlk olarak çay ve kahveden şekeri çıkartabiliriz. Diğer önemli nokta gazlı ve şekerli içeceklerin zararıdır ve bu içecekleri hayatımızdan çıkarmalıyız. Tatlıları da küçük porsiyonlar olarak tüketmeliyiz.

3- Protein Tüketin
Proteinler sağlığımız için çok faydalıdır ve her gün mutlaka tüketmemiz gereken yiyeceklerdir. Örneğin yumurta, tok tutarak az yememizi sağlar. Bunun yanında et de önemli bir besindir ve yeterli miktarda ve az yağlı şekilde yenmelidir.

4- Lifli Yiyecekler Tüketin
Gün içerisinde ara öğünlerinizde mutlaka lifli yiyecekler tüketin. Böylelikle metabolizma hızlanır ve kilo vermenize yardımcı olur. Kabak, karpuz, pırasa, enginar, yulaf gibi lif ağırlıklı yiyecekleri tüketebilirsiniz.

5- Yürüyüş ve Egzersiz Yapın
Hızlı kilo vermek ve yağ yakmak için mutlaka harekete ihtiyaç vardır. Yürüyüş yapmak bu hareketlerin en güzelidir. Yürüyüşe çıkmaya vaktiniz yoksa gün içerisindeki ulaşımlarınızı yürüyüş ile gerçekleştirin. Bunun dışında asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edin. Böylelikle bölgesel yağlanmalardan kurtulun.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb