Göbek Eritme Yolları | Hanımların Dünyası

loading...

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

gobek-eritme-yolu-platesBir insanın en çok problem ettiği konulardan birisi göbeğinin fazla ön planda olması ve dikkat çekmesidir. Dış görüntü olarak oldukça dikkat çeken ve kötü bir görüntüye sebebiyet veren göbeğin kişinin ruh halinde de çökmelere sebebiyet verdiği gözlemlenmektedir. Fazla kilolar bir zaman sonra vücudun belli kısımlarında yağ depolamaya başlar. Bu yağın oluştuğu bölge en çok göbek ve kalçalardır. Bazı kişiler kilo vermesine rağmen göbeğinde hala çıkıkların meydana gelmesine anlam veremez. Bunun için zayıflama yeterli olmayabilir. Vücuda spor ve hareket kazandırmanız gerekir. Karın bölgesinde biriken yağı eritmeniz gerekir. Bunun için kişi çeşitli yöntemlere başvurur. Sadece zayıflayarak bu görüntüden kurtulmanız mümkün değildir. Unutmayın spor vücuda hayat veren hareketlerin içinde yer alır. Bunun vücudunuzda uygulamanız daha fit görünmenize aracı olacaktır. Göbeğinizin ve karın çevresinin hangi orantılarda olmasını öncelikle araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Neden mi? Çünkü karın çevresinin genişliği fazla ise en ideal olan ayarı tutturmanın göbek için başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Karın çevresi erkeklerde olması gereken ölçü,102 olmalı, kadınlarda ise 88 olmalıdır. Eğer bu verdiğimiz ölçüleri geçiyor iseniz bu sizin tehlike içinde olmanızı gösterecek, sağlıksız bir yaşamın içinde olduğunuza kanaat getirecektir. Bunun yaşanmaması için öncelikle kendinize dikkat etmeniz çok önemlidir. Şimdi sizlere etkili göbek eritme yolları için yapmanız gereken önemli hususlar neler onlardan bahsedeceğiz. Göbek Eritmek İsteyenler Bu Yolları Denesinler! Bilirsiniz ki hayatımızın içine dâhil ettiğimiz bu üç gıda kilo alımını hızlandıran etkenlerdendir.

Bunlar neler?

gobek-eritme-yontemi-sporBaşta şeker daha sonra yağ, un, tuz ve asitli içecekler. Bu gıdaların vücutta fazla alınması kilo alımına neden olacaktır. Özellikle şekeri çok tüketen biri iseniz unlu gıdaları haddinden fazla tüketiyorsanız sizin için durum oldukça vahiydir. Bazı gıdalar kiloyu hızlandırır. Her şeyin fazlası yağ birikimine, vücutta karaciğer yağlanmasına, obezite’ye ve aşırı şişmanlığa neden olabilir. Bunlar ile baş etmeniz için bilinçli davranmanız gerekir. Göbek eritmek isteyenlerin bir kere şekerli gıdalardan katiyen uzak durması gerekir. Araştırmalara göre şeker metabolik değerleri en üst seviyelere çıkartarak vücudun dengesini bozuyor. Şeker aynı zamanda 50 kadar glikoz ve 50 kadar da fruktozdan oluşturduğundan vücuda ciddi oranlarda zarar verme ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle bunun azaltılması daha sağlıklı yaşamanın başlangıcı olur. Şeker tüketen birinin göbeği istese de erimez. Çünkü genelde yağ birikmesi karın boşluğunda ve etrafında oluşur. Bu oluşum sonrası hızlıca alınan kilolar vücudun her yerine dağılır. Kişi zayıf görünmez. Karşıdan baktığınızda yağ tulumu gibi görünür. Kötü ama hayatın gerçekleridir bunlar. Kimse böyle görünmek istemez hatta bunu kendine katiyen yakıştırmaz. İnsülinin ne kadar fazla olması karaciğerde o kadar yağlanmalara sebebiyet verir. Bu nedenle siz sadece göbeğinizden değil en önemli organlarınızdan biri olan karaciğer ile savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer çok çay tüketen biri iseniz çayın içine atacağınız şeker yarım çay kaşığı kadar olmalıdır. Bunu aniden yapmayın damak tadınızı yavaş yavaş alıştırın ve daha sonra çayı tamamen şekersiz içmeyi huy edinin. Birçok insan çay kültüründen vazgeçemediği için şekerli çay içmeye alışkın olur. Bu da onlarda insülüni yoğunlaşmasına sebep olur. Göbekte yağ oluşumunun en büyük sebebi içtiğiniz çaylara attığınız şekerin miktarıdır.

Göbek Eritme Yolları İçin Protein Nasıl Alınmalıdır?

gobek-eritme-yontemleriSağlıklı yaşamak için vücudun proteine doğal olarak ihtiyacı vardır. Vücudu tam olarak ne tutar? Vitaminler, mineraller ve beslenme. Bu gerekli üç ana öğe yaşam kaynağımızdır. İçinde vitamin eksik olur hasta oluruz, demir eksik olursa güçsüz kalırız, protein eksik olursa sağlıklı gelişemeyiz. Bütün bunları vücuda depolamak önemlidir. Fakat şöyle bir gerçek var bazı insanlarımız çok yemek yemenin kişiye daha fazla sağlık kazandıracağı kanaatindedir. Bu düşünceler kesinlikle yanlıştır. Çok yemek ancak kilo aldırır. Özellikle proteini yüksek olan besinlerde kendinize bir dur demeyi bileceksiniz. Proteini her şekilde yine alın. Vücudun istediği ölçüyü geçmediğiniz sürece sıkıntılar yaşamazsınız. Proteini alırken sağlıklı bir şekilde alın. Örneğin haşlanmış yumurta ve deniz ürünleri ile beslenmek sizde sağlıksız kilo almanıza sebep olmaz. Bu şekilde protein alımını yükseltebilirsiniz. Onun dışında çok fazla yağlı gıdalar, et ve yağ yapan besinlerden katiyen uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Göbek eritme yolları  fazla proteinli gıdalara değil, sağlıklı protein içeren gıdalara yönelmeniz gerekir. Karbonhidratları Mutlaka Azaltın! Özellikle en çok erkeklerin sorun haline getirdikleri göbekler çirkin ve vasat bir görüntüyü ele almaktadır. Bu görselliği güzelleştirmek, fit yapmak hatta karın kaslarının gelişmesini sağlamak erkeklerin en çok istediği kilit noktadır. Yediğimiz çoğu yiyecekte karbonhidratların yoğunluğunu fark edemeyiz. Biz bu gıdaları yedikçe ve fark etmediğimiz sürece istenmeyen kilolarda yavaş yavaş görünmeye başlayacak hatta ani kilo alımları meydana gelecektir. Karbonatları eğer hayatınızdan kısıtlarsanız yağ yakma işlemini de gerçekleştirmiş olursunuz. Bunun için uzman diyetisyeninizden düşük karbonhidratlar neler listesini öğrenebilir, düzenli bir şekilde yağ yakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karbonhidratlı gıdalar iştah yapan besinler olduğunda kilo alımını doğal olarak gerçekleştirecektir. Siz bunu ne kadar azaltırsanız sağlıklı bir şekilde zayıflayacak, göbek yağlarınızda sağlıklı bir şekilde kurtulacaksınız. Bazı insanlar hiç çaba göstermeden cerrahi operasyonlardan geçerek yağlarını aldırmayı seçiyor. Fakat bu çok risklidir. Ölüm tehlikesine kadar gidebilir.

gobek-eritme-yontemleri-devamli-egzersizHer zaman doğal yollar ile zayıflamak, sağlıklı kişilerin vereceği sağlıklı kararlardır. Lif İçeren Gıdalar Enzimleri Hızlandırıyor! Sağlıklı beslenmenin en güzel yollarından birisi lif içeren gıdaların var olmasıdır. Bu nedenle, lif içeren sebze ve meyveleri yiyenler daha hızlı yağ yakıyor fazla kilo almıyorlar. Sizlerde fazla kilo almak istemiyor, fit bir görüntüyü sağlıklı beslenerek gerçekleştirmeyi arzuluyorsanız öncelikle lif içeren besinleri hayatınızın içine sokmanız gerekir. Bunlar neler yeşil sebzelerde başta brokoli, lahana, enginar, ıspanak, dereotu, yeşil soğan, taze fasulye, bezelye, karnıbahar, karalâhana, maydanoz, tere otu, nane, salatalık, pazı, asma yaprak ve ısırgan otu ve benzeri gıdalar sebze yemeklerinde kullanıldığı sürece size sağlıklı beslenmenize aracı olur. Bunlar yüksek derecede lif içerdiğinden vücut enzimlerini hızlandırarak yağ yakma şansınızı en yüksek seviyelere çıkartır. Meyvelerde ise kivi, portakal, mandalina, nar, armut elma, çilek, kiraz, ananas, greyfurt, limon, erik kısacası bütün meyvelerde lif içeriği bulunmaktadır. Zaten meyve sağlıklı zayıflamada öncüdür. Ama en çok elma, limon, greyfurt zayıflamada etkisini yüksek oranlarda gösterir. Midenin hızlı çalışmasına yardımcı olarak sağlıklı bir şekilde sindirim sistemini düzenler. Lif içeren sebze ve meyveler tüketildiği sürece ve de buna spor eklendiği sürece göbek yağlarından kurtulma şansınız oldukça fazladır. Sabah kahvaltısında peyniri yağsız tüketmek zeytini ise en az dört tane kadar yemek gerekir. Özellikle çaya atılan şeker tamamen kesilmelidir. Sağlıklı bir zayıflama istiyorsanız bu dediklerimiz harfiyen uymanız gerekir. Aerobik Egzersiz İle Göbek Eritme yolları Her zaman deriz her şeyin başı spor diye.

gobek-eritme-yontemleri-diyet-duzenli-beslenmeSpor yapan bir insanın zayıflaması her zaman gerçekleşir. Çünkü vücudun bütün eklem ve kasları aynı anda çalışır. Bunun sağlanması hızlı bir şekilde yağ yakımına neden olur. Aerobik hareketler yapanlar hızlı ve uzun yaşıyor. Evet, eğer uzun yıllar yaşamak ve bunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmeyi arzuluyorsanız aerobik yapın. Sporun sağlığa atmış olduğu güzelliklerden yararlanmalısınız. Spor yapan bir kişi ile yapmayan bir kişi ile oldukça fark vardır. Spor yapan daha sağlıklı görünür. Spor yapmayan hep cansız ve aşırı kilolara maruz kalır. Sizce hareketli yaşamak mı ya da hareketsiz yaşamak mı hangisi daha sağlıklıdır? Tabii ki sağlıklı yaşam için hareketli yaşamı yani sporu huy edinmemiz ve gerekli egzersizleri yapmamız gerekir.6 hafta boyunca sadece karın kaslarını hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bunu evinizde doğal yöntemler ile uygulayabilir. 6 hafta sonra bu kadar hızlı nasıl göbeğim erir diye kendinize şaşırabilirsiniz. Bunun için azim çok önemlidir. Aerobik demek sosyal yaşantınızda genel yapabileceğiniz egzersizleri kaplar. Örneğin mekik çekme, koşma, dan dan etme, basit egzersizler, yüzme, platis, top oynama, ip atlama, yürüme, eğilme, kalkma, bisiklet sürme, paten sürme, bütün bunlar kaslarınızı çalıştıran sporlardır. Aerobik yaparak düzenli bir şekilde zayıflayabilir, göbek kısmını çalıştıran hareketleri yapabilirsiniz. Kısa bir sürede inanılmaz bir şekilde zayıflayacak, gözlerinize inanamayacaksınız. Göbek Eritmeye Yardımcı Maddeler Sağlıklı yaşamanın en etkili yolu yediklerimizi, içtiklerinizin kalori değerlerini bilmek ona göre davranmaktır. Örneğin kalorisi yüksek olan besinlerin ne olduğunu bilmeli bunu tüketirken ne kadar almanız gerektiğini kavramanız gerekir. Bütün bunlar kilo alımı kontrolü için oldukça önem taşımaktadır. Göbek eritme yollarına  yardımcı maddeler ve araçları ile almak gerekirse, size çok basit birkaç yöntem vereceğiz. Böylece sizlerde bu hareketler ve beslenme sayesinde düzeninizi oturtacaksınız.

gobek-eritme-yontemleri-duzenli-beslenme• Halka Çevirme: Çocukların en çok severek oynadığı halkalar şimdi büyükler, için kurtarıcı spor egzersizi olmaktadır. Halka bel çevresinde çevrildikçe göbek hızlı bir şekilde yağ yakıyor, incecik bir bele sahip olmanıza yardımcı oluyor. Ucuz ve uygun bu aracı her gün evinizde ve ya bahçenizde yapabilir. Günde sadece 15 dakika kadar bu işlemi yaparak göbeğinizin hızlı erimesine katkıda bulunabilirsiniz. Haydi, bakalım çocukluk günlerinize gidin. Hem eğlenin hem de göbek derdinden kurtulun.

• Bisiklet Sürün: Bisiklet yalnızca bacak kaslarını geliştirmekle kalmıyor bir de karın duvarının hızlı bir şekilde yağ yakmasına aracı oluyor. Sosyal yaşantınızda severek bindiğiniz bisikleti şimdi bu yöntem ile daha fazla seveceğinize inanıyoruz. Her gün 20 dakika kadar bisiklet sürerek göbeğinizde istenmeyen yağlardan arınabilir, fit, kaslı bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

• Top sektirme: Erkekleri severek yaptığı top sektirmede en çok karın kasları çalışıyor. Basit ve eğlenceli olan bu yöntem ile göbek yağlarınızın hızlı bir şekilde eridiğine şahit olabilir, bir yandan eğlenirken diğer yandan sağlıklı bir şekilde top sektirerek zayıflayabilirsiniz. Göbekli insanlar bu tam size göre bir spor.

• Sıcak Limonlu Su İçin: Suyu fazla içmek her zaman daha sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza, böbreklerinizin daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Su ihtiyacını az karşılayan ve çok yemek yiyen bir insan kilo alır. Ama su yeterli olmadığında böbreklerinde sıkıntı yaşamaya başlar. Bu nedenle suyun hayatımızda var olan değerini bilmeniz gerekir. Çok sıcak su değil de ılık bir suyun içine sabahları aç karna bir yarım limon sıkın ve için. Bu sizin iştahınızı azaltacaktır. İştah ne kadar azalırsa siz daha hızlı zayıflayacak, yemeklerden az yemeye başlayacaksınız. Limonlu suyu günde 2 kere aç karna için. Göbeğinizin hızlı erimesini istiyorsanız sağlıklı yağ yakımını limonlu su ve ile karşılayabilirsiniz. Su içmek zayıflatır. Bir de limon eklenirse yağ yakımını hızlı ve sağlıklı olmasına aracı olur.

Göbek Eritme Yolları Resimleri

gobek-eritme-yontemleri-ev-yapimi-meyve-susyugobek-eritmegobek-eritme-yontemleri-iceceklergobek-eritme-dengeli-beslenmegobek-eritme-yontemleri-sagilikli-iceceklergobek-eritme-hareketlerigobek-eritme-yollarigobek-eritme-yolu

Positive man holding a green apple lying on the floor in the living room

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb