Glifor Zayıflatır mı

Author

Categories

Share

Glifor Zayıflatır mı?

 

 

Günümüzde obezitenin arttığı malum. Özellikle hazır yiyeceklerin tüketilmesi ve düzensiz beslenme bunun nedeni. İnsanlar yoğun hayat temposunda yemeği geçiştirmeye çalışıyor ve bu şekilde hem hızlı yemekten hem de ne yediğinin farkında olamayıp fazlaca tüketim yapılabildiğinden kilolar da beraberinde geliyor. Bu durumun önüne geçmek için ise bir çok yola başvuruluyor. Bunların bazıları sağlıklı yollar oluyorken bazıları da sağlık açısından hiç istenmeyen sonuçlar doğurabilecek tehlikeli yollar olabiliyor. Başvurulan bu yöntemlerden birisi de glifor. Peki glifor zayıflatır mı? Nedir bu glifor diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Glifor etken maddesi Metformin hidroklorür olan bir ilaçtır. Piyasada genelde 100 mg olarak bulunur. Bu ilacı şeker (diyabet) hastaları kullanıyor. Glifor normal seviyede olmayan kan şekerini normal seviyelere getirerek hastada ki şeker oranını ayarlıyor. Özellikle diyet ve spor yaptığınız zaman kan şekeriniz normal seviyede kalamıyorsa bu ilacı kullanabilirsiniz. Glifor kandaki şeker oranını ayarlayan bir ilaçtır. Peki insan vücudunda ki şeker düzeyi nasıl kontrol ediliyor.

Kanımızda ki şeker düzeyini pankreasın langerhans adacıklarından salgılanan insülin hormonu düzenliyor. İnsülinin yeterli miktarda üretilemediği şeker hastalarında ise insülin yeterli miktarlarda üretilmediği için kanda ki şeker düzeyi ayarlanamıyor. Çünkü insülin kanda olan şekeri hücrelere taşıyor ve şeker düzeyimiz bu şekilde ayarlanmış oluyor. Bu şekilde insülinin eksikliğinden dolayı kaynaklanan kanda ki şeker düzeyi fazlalığı bir çok hastalığa neden oluyor. Bu hastalıklardan bazıları: böbrek hastalığı, körlük, kalp hastalığı ve ilerleyen evrelerde çeşitli organların kesilmek zorunda kalması. Peki glifor zayıflatır mı? Glifor sadece diyabet hastaları için değil doktorlar tarafından kandaki şeker düzeyinden dolayı kilo problemi yaşayanlar için de verilen bir ilaçtır. Bu ilacı kullananlar şekere daha az ilgi duyuyor ve şeker tüketimini bu şekilde azaltmış oluyor. Ancak bu ilacı kesinlikle doktor onayı olmadan kullanmamalısınız. Çünkü kilo probleminizin ana nedeninin kanınızda ki şeker düzeyi olup olmadığı çeşitli testler yapılarak öğrenilmelidir. Yoksa istenmeyen sonuçlara mahal verebilmeniz de mümkün.

Doktor tarafından yapılan tahlillerle kanınızda insülin ile ilgili bir problem tespit edildiği takdirde bu ilaç kullanılarak kişinin insülin salınımındaki problemler ortadan kaldırılır. Ve hasta kilo vermeye başlar. Ancak sadece şeker yemeyip diğer yemekleri çok yerseniz yani diyetinize dikkat etmezseniz ve diyetinizin yanına spor da eklemezseniz kilo vermenizin mümkün olmayacağını da söyleyelim. Yani işi sadece bir ilaca bağlamak yanlış olacaktır. Glifor zayıflatır mı? Nedir bu glifor? Bütün bunlardan bahsettik. Peki bu ilacı kullanmak zararlı mıdır? Glifor daha önce de belirttiğimiz gibi doktor kontrolü altında kullanılması gereken bir ilaçtır. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan Glifor ilacı kanınızda ki şeker düzeyiyle oynayarak normal seviyede olan kan şeker düzeyinizi anormal bir duruma getirerek normal bir şekilde işleyen metabolizmanızı bozacaktır. Bu da sizde çeşitli şikayetlere yol açacaktır. Onun için bu ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurun ve kilo probleminizin kanınızda ki yüksek şeker düzeyinden kaynaklandığından emin olun.

Bu ilacın her ilaçta olduğu gibi çeşitli yan etkileri bulunabiliyor. Mide bulantısı ve kusma, kabızlık, kas ağrıları ve ishal bu yan etkilerden bazılarıdır. Ayrıca bu ilacı bilinçsiz bir şekilde daha fazla kilo vereyim diye fazla miktarda kullandığınız takdirde vücudunuzda ki vitamin depolarını boşaltabilirsiniz. Ayrıca daha ciddi bir yan etki olarak ender görülen bir şey de olsa laktik asidoz ile karşılaşabilirsiniz Bu hastalık son derece tehlikeli olan bir hastalıktır. Ayrıca bu ilacı kalp herhangi bir kalp hastalığınız da varsa kullanmamalısınız. Kalp hastalığının yanı sıra karaciğer hastalığına yakalanmış kişilerde bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Kısacası glifor zayıflatır mı ? diye düşünenlerin bu ilacı doktor kontrolünde kullanmaları ve bunun yanı sıra diyet ve sporla destelenerek kullanıldığı takdirde zayıflatabileceğini söyleyebiliriz.

Author

Share

Önceki İçerikLina İsminin Anlamı
Sonraki İçerikKalıp Sir Ağda