Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin

Author

Categories

Share

Cildimiz, vücudumuzun en değerli hazinesinidir. Cildimizi her zaman temiz, taze ve canlı tutmalıyız. Bakım yaparak, yediğimiz besinlere dikkat ederek ve spor yaparak cildimizi en iyi biçimde koruyabiliriz. Sıkı ve gergin bir cilde sahip olmak için tüketmemiz gereken altın değerinde 5 besin bulunuyor.

Gergin Cildin Sırrı 5 Besin;

Antep Fıstığı
Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin (4)Enerji deposu olduğu kadar lezzetinin de eşsiz olduğu Antep fıstığı, içindeki oligo ve çinko elementleri ile cildi korurken aynı zamanda bağ dokusunu güçlendiriyor. Antep fıstığı, vücuttaki doymamış yağların atılmasına yardımcı olur. Böylelikle yağ yakımına olanak veriyor. İçindeki B1 vitamini sayesinde metabolizmayı destekliyor.

Lor Peyniri
Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin (2)Süt ürünlerinde bulunan asit hazmı kolaylaştırarak vücutta detoks etkisi yaratıyor. Lor peyniri, kısa sürede vücudu toksinlerden arındırıyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan potasyum ile vücuttaki fazla suyu atıyor ve cildi sıkılaştırıyor.

Yulaf

Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin (1)Yulaf, içerisinde bulunan biyotin sayesinde güzellik kaynağı olarak biliniyor. B vitamini yağ metabolizmasını harekete geçiriyor ve cildin tazelenmesini sağlıyor.

Kepek Pirinç

Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin (1)Pirinç, sıkı ve gergin bir ağ dokusu için inanılmaz bir besin kaynağı. B2 vücuttaki fazla suyu alıyor ve toksinleri vücuttan atıyor. İçerisinde bulunan nikotinik asit ile yaşlanmayı önlüyor ve gençliğin korunmasını sağlıyor.

Kırmızı Biber
Gergin ve Sıkı Bir Cilt İçin 5 Besin (3)C vitamini, selülit oluşumunu engelliyor ve kolajen liflerini yeniden üretiyor. C vitamini bakımından oldukça zengin olan kırmızı biber, cilt sağlığı için en önemli besinlerden.

Author

Share