Genç Gösteren Muhteşem Makyaj Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Genç Gösteren Muhteşem Makyaj Yöntemleri

Genç Gösteren Muhteşem Makyaj Yöntemleri

Bayanlar her daim hissettikleri yaştadır aslında. Tabi görüntüsü ile de bu hissettikleri yaşta olmak isteyen bayanlarımız için genç gösteren muhteşem makyaj yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Bu yönteminde en önemli özelliği doğru makyajı kullanmaktır. Bunun içinde sizlere en pratik yöntemleri paylaşacağız.

Doğru Allık İle Dinç Ve Genç Görünüm 

Allık sürerken dikkat edeceğiniz nokta; nereye süreceğiniz , hangi renk seçeceğiniz ve ne kadar süreceğinizdir. Genç bir yüze sahip olmak için elmacık kemiğinizin tam ortasına sürmenizdir. Eğer altına sürerseniz yaşınızı daha çok büyütmüş olursunuz. Bunun dışında seçeceğiniz renk kayısı ve pembe renk tonlarıdır ve kesinlikle allık sürerken abartmayınız.

Kaşlar Ön Planda Olmalıdır

Artık eskisi kadar incecik kaşlar değil daha kalın ve belirgin kaşlar ön plandadır. Bunun için öncelikle kaşlarınızı tarayın ve sonra kalemle hafif şekilde boyayabilirsiniz. Kaşları taramak içinde dış fırçasından faydalanabilirsiniz.

Açık Renk Far 

Far tercih ederken, göze çarpan tonlar yerine daha soft ve açık tonlar kullanılabilir. Ayrıca toprak renkleri içerisinde açık tonlar da göz farı için ideal renkler arasındadır.

Sarkık ya da Kilolu Gıdıları Gizleyin

Gıdı her daim dikkat çeken yerlerdir. Özellikle kırışık, sarkık ya da kilolu bir gıdı olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Peki bu durumdan nasıl kurtulmalısınız? Çene ucunuza açık tonlarda parlak pudra sürmelisiniz. Yalnız bu pudrayı sadece çene kısmının ortasına süreceksiniz. Böylece yüzünüz sivri görünecek ve gıdınız dikkat çekmeyecektir. Diğer taraflara ise istediğiniz pudra rengi kullanabilirsiniz.

Son olarak kapatıcı alırken de lifting özellikli olmasına dikkat ediniz. Yüzünüzü daha gergin gösterecektir.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb