Genç Gösteren Maskeler

Author

Categories

Share

Cilt bakımı ve doğal yüz maskeleri tüm bayanlar için oldukça önemlidir. Özellikle orta yaşa gelince bakıma daha fazla önem göstermek gerekir. Bayanların en çok önem göstermesi gereken yerlerinden biri şüphesiz yüzleridir. Özellikle çalışan bayanlar her gün sürekli makyaj yapmak durumunda oldukları için ciltleri daha çok bakıma ihtiyaç duyar.

Sizler de olduğunuzdan 5-10 yaş daha genç görünmek, cilt hücrelerinizin yenilenmesini sağlamak, birçok cilt probleminden hızlıca kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki tarifleri denemelisiniz.

gençleştiren maya maskesi

Gençleştiren Maya Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeleri: Limon suyu (1 çorba kaşığı), Yarım çay bardağı kadar su, Yaş maya (1 paket), 1 bardak kadar buz, gazlı bez, havlu

Hazırlanışı: Uygulamaya yüzümüzü hafif sulandırılmış limon suyu ile silerek başlıyoruz, sonra yüzümüzü kuruluyoruz. Yarım çay bardağı suya yaş mayayı ekleyip iyice eziyoruz. Tercihen tahta bir kaşık yardımıyla krem kıvamına gelene kadar karıştıralım. Hazırladığımız maskeyi, yüzünüze, boyun bölgenize ve isterseniz gözaltı ile göz kapaklarına uygulayabilirsiniz. İstenen yerlere krem uygulandıktan sonra gazlı bez yardımıyla kremli kısımları hava almayacak şekilde kapatıyoruz. Temiz bir havluyu sıcak suya batırıp ısıtarak yüzümüze tutuyoruz. 5 dakika durduktan sonra tekrar ısıtıp yüzümüze tutuyoruz. Bu işlemi 5 kez tekrarladıktan sonra bir bardak kadar buzu yüzümüze masaj yapar gibi uyguluyoruz. İşlem bitince malzemeleri yüzünüzden alıp, ılık su ile temizlenebilirsiniz.

yaban mersini maskesi

Yaban Mersini Maskesi ile Gençleşin

Malzemeleri: Yarım limon suyu, Bir çay bardağı yaban mersini, 2 toz jelatin, 1 çay bardağı üzüm, Yeşil çay

Hazırlanışı: Demleyip dinlendirdiğiniz yeşil çay ile yüzünüzü temizleyin. Bir kapta yaban mersini ve kuru üzümü iyice ezin. Diğer malzemeleri de ekleyip, krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Karışım 10 dakika bekledikten sonra uygulamaya hazırdır. Yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyip, ılık su ile temizleyin. Hazırladığınız maske buzdolabında 2-3 gün bozulmadan bekleyebilir.

Sağlıklı günler!

Author

Share