Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Author

Categories

Share

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

 

Her genç kızın hayali, mutlaka bir gün kendisini o bembeyaz gelinliğin içinde bulmak. Düğün hazırlıklarının en yoğun haliyle devam ettiği süreç boyunca belki en eğlenceli kısmı gelinlik seçimi. Peki her kafadan bir sesin çıkacağı bu dönemde gelinlik seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle gelinliği hakkında her gelin adayının dileği gelinliğin üzerine tam olarak uyması. Gelinliğin vücudunuza uygun olması için kusursuz vücut hatlarına sahip olmanız gerekmez. Vücudunuzu tanımanız ve bilinen dört vücut tipinden hangisine dahil olduğunuzu bilmeniz yeterli. Muhteşem gelinliği seçerken yapmanız gereken ilk şey vücut tipinize uygun bir tercihte bulunmanız.

Vücut tipinizi öğrenip genel hatlarıyla modelden emin olduktan sonra düşünmeniz gereken bir de maddi yönü var. Hazır giyim mi özel dikim mi ikilemin de kaldıysanız ve bütçeniz kısıtlıysa tercih etmeniz gereken kesinlikle hazır giyim gelinlikler olmalı. Ama hem hazır giyim hem de bana uygun nasıl olacak diye düşünüyorsanız korkmayın. Gelinlik firmaları, gelinliğin üzerinde vücudunuza uygun değişiklikleri kolayca yapıyor sizi memnun etmek için ellerinden geleni esirgemiyorlar.

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur da düğün mekanınız. Düğün mekanına uygun olacak bir gelinlik tercihinde bulunmak çok önemli. Açıklamak gerekirse ihtişamlı bir otel düğünü ise tercihiniz gelinliğiniz de olabildiğine kabarık ve gösterişli olabilir. Kır düğünü ya da açık hava düğünleri içinse şifon gibi daha hafif ve uçuşan kumaşlardan yana kullanmalısınız tercihinizi. Bu nedenle gelinlik seçimine geçmeden önce mutlaka düğününüzü yapacağınız mekanı belirlemiş olmalısınız. Tüm bu adımlara dikkat ettikten sonra yapmanız gereken tek şey gelinliğinizi giyip aynanın karşısına geçmek. İçinize sinen, içinde kendinizi rahat hissettiğiniz ve güzel olduğunuzu düşündüğünüz bir gelinlik sizin için ömür boyu unutamayacağınız anılar deme

 

Gelinlik Seçimi Resimleri

Author

Share