Gelinlik Modelleri ve Örgü kıyafetler | Hanımların Dünyası

loading...

Gelinlik Modelleri ve Örgü kıyafetler

Gelinlik Modelleri ve Örgü kıyafetler

Gelinlik Modelleri ve Örgü kıyafetler

Gelinlik modelleri ve örgü kıyafetler adlı makalemizde hangi tip gelinlik modelleri olduğunu, hangi vücut tipine hangi gelinliğin uygun olduğunu ve örgüyle hangi tür kıyafetleri yapabileceğinizi anlatacağız. Gelinlik Modelleri Gelinlik modelleri olarak birçok çeşit mevcuttur. Burada seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken elbette ki vücut tipinizdir. En önemli gününüzde güzel görünmek istiyorsanız eğer gelinliğin güzelliğinden daha çok size yakışmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok güzel bir gelinlik size yakışmadıktan sonra o gelinliğin güzelliğinin de bir önemi kalmayacaktır. Size yakışan gelinlik modelini bulduktan sonra önemli olan bir diğer nokta ise sizin tarzınıza uygun olup olmadığıdır. Bazı kadınlar çok çılgındır gelinlikte öyle olur bazıları daha sakindir ve gelinlikte daha sakin olur. Tabi bunların tam tersi bir seçim de yapılabilir ama kendi tarzınıza uygun bir gelinliğin sizinle çok güzel bir şekilde bütünleşeceği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Gelinlik modelleri ve örgü kıyafetler makalemizde gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğimiz bir diğer noktada düğünün yapılacağı ortamdır. Ortama göre gelinlik seçimi oldukça önemlidir. Zira kır düğününde daha uçuş uçuş gelinlikler seçilmesi uygunken bir salon düğününde daha ağır ve parıltılı modeller seçilmesi uygun olur. Gelinlik altına seçilecek ayakkabı modeli de burada oldukça önemli ince topuklu bir ayakkabıyı bir kır düğününde giyerek gecenizi zehir etmemelisiniz. Dolgu topuk ayakkabılar kır düğünü için tek seçenektir topuklu ayakkabı seçmek isteyenler için.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Gelinlik modelleri ve örgü kıyafetlerden bahsettiğimiz makalemizde vücut tipine göre gelinlik seçiminden bahsedeceğiz . Öncelikli olarak şunu söylemek gerekir ki vücut tipinizi iyi bilirseniz şayet kusurlu olan bölgeniz varsa bunu vücut tipinize uygun bir gelinlik seçimiyle tamamen görünmez bir hale getirebilirsiniz. Onun için vücut tipinizi mutlaka iyi bir şekilde analiz edin. İlk önce kum saati vücut tipinden bahsedelim. Bu vücut tipinde olan kadınlar en şanslı kadınlardır diyebiliriz. Bu vücut tipinde olan kadınlar dolgun veya orta büyüklükte göğüslere sahiptir. Bel kısımları incedir ve kalça bölgeleri dolgundur. Onun için neredeyse her gelinlik modeli yakışır bunlara. Ama böyle bir vücuda sahip kadınların vücut hatlarını daha belli etmesi adına balık tarzı gelinlik modelleri muhteşem bir seçim olacaktır onlar için. Balık model üzerine işlenen işlemelerle gecenizde ışıl ışıl parlayacak ve göz dolduracaksınızdır.

Bir diğer bahsedeceğimiz vücut tipi armut vücut tipleridir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar normal veya küçük göğüsler , ince bir bel ve geniş kalçalara sahiptirler. Bunun için seçilen gelinlik kesinlikle belinizi vurgulamalı ve belden oturtmalı olmalıdır. Etek tercihi A kesim modellerden olursa sizin için benzersiz bir seçim olur. A kesim kullanmak istemiyorsanız prenses kesim gelinlik modellerinden de tercih edebilirsiniz. Elma vücut tipinde olan kadınlarda kalın bir bele , düz dolgun olmayan kalçalara ve güzel bacaklara sahiptir. Karakteristik özellikleri dolgun göğüslerinin olmasıdır. Onun için burayı vurgulamak faydalı olacaktır. V yaka modeller size çok yakışacaktır. Seçeceğiniz gelinlik modelleri ise düz kesim gelinlikler olmalıdır.

A kesim gelinliklerinin de çok iyi bir tercih olacağını söylemeliyiz. Bir diğer bahsedeceğimiz vücut tipi dikdörtgen vücut tipidir. Bu vücut tipinde olanların özellikleri dar veya küçük kalçalara sahip olmaları, normal veya küçük göğüslere ve geniş omuzlara sahip olmalarıdır. Bu vücut tipinde olan kadınların tercih etmesi gereken gelinlik modeli de düz kesim bir gelinlik modeli olmalıdır. Bu kadınlar geniş ve güzel omuzlara sahip oldukları için omuz ve sırt dekolteli gelinlikler onları büyüleyici gösterebilir. Örgü Kıyafetler Örgü kıyafetler el emeği göz nuru olduğu için modası hiçbir zaman geçmeyecek ürünlerdir. Her türde kıyafetler yapılabilir örgüyle. Önceleri sadece atkı, yelek ve kazak olarak kullanılan bu örgü kıyafetler şimdilerde bikini ve mayolarda dahi kullanılabilmektedirler. Özellikle eski zamanlarda ülkemizin gelenekleşmiş bir klasiği olarak yeni doğan bebeklere örgü yelekler yapılır ve bu yelekler giydirilirdi bebeğe. Bu gelenek şimdilerde de devam ediyor. Bunlar dışında örgü olarak yelek ve kazaktan başka elbiselerde yapılıyor ve bu çok şık bir tercih olabiliyor. Transparan bir örgü kıyafetle gece davetlerine bile katılmak mümkündür.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb