Gelin Saç Modeli için Yüz Şeklinize Göre Seçim Yapın! | Hanımların Dünyası

loading...

Gelin Saç Modeli için Yüz Şeklinize Göre Seçim Yapın!

Gelin Saç Modeli için Yüz Şeklinize Göre Seçim Yapın!

Gelin saç modeli tercih ederken her modelin size uygun olduğunu asla düşünmeyin. Uzman kuaförler bu konuda yüz şekline göre gelin saç modeli tercih edilmesi konusunda uyarmaktadır. İşte gelin saç modeli için yüz şekillerine göre tercihler şöyledir:

Oval Yüz Tipi

Oval yüz tipi modeli, aslında yüz şekilleri içerisinde şanslı olarak adlandırılan yüz tipidir. Çünkü birçok saç modeli uygun olmaktadır. Bu yüz tipine sahip olan ünlü bayanlar ise Gwyneth Paltrow ve Jessica Alba’dır. Bu yüz tipine sahip iseniz en çok önerdiğimiz gelin saçı modeli topuzdur. Alttan ya da en çok önerdiğimiz üstten topuz modelidir.

Oval Yüz Tipi Gelin Saçı Modelleri

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz tipi genelde oldukça sevimli yüz tipi olarak görülmektedir. Yuvarlak yüz tipi gelin saç modeli olarak ise size önereceğimiz yandan topuz modelidir. Bunların dışında perçemli ve dağınık saç modellerinin yanı sıra kabarık gelin saçları da uygundur. Bu yüz tipine sahip ünlüler ise Michelle Williams, Mila Kunis ve Kristen Dunst’ur.

Yuvarlak Yüz Tipi Gelin Saçı Modelleri

Dikdörtgen Yüz Tipi

 Dikdörtgen yüz tipine sahip iseniz o halde sizler için alttan topuz ve yandan salık şekilde yapılmış gelin saçı modellerini öneriyoruz. Hatta bu yüz tipine sahip olan Angelia Jolie tüm abiye saç modellerini inceleyin deriz.

Dikdörtgen Yüz Tipi Gelin Saçı Modelleri

Kalp Yüz Tipi

Kalp yüz tipi gelin saç modelleri olarak havalı topuzlar ve yandan salınmış saç modellerini öneririz. Uygun makyaj ile de yüz hatlarınızı ve saçınızı tamamlamış olacaksınız.

Kalp Yüz Tipi Gelin Saçı Modelleri

Kare Yüz Tipi

Kare yüz şekline göre saç modelleri  bukleli, dalgalı saç modellerini öneririz. Bu yüz tipinin ünlüsü ise Sandra Bullock’tur.Yan çene kısımlarının biraz daha çıkmış olması ile yüz kare şeklini alıyor. Oldukça dikkat çekici bir yüz tipi olan kare yüz şekli için önerilen modellerde resimdekilerdir.

Kare Yüz Tipi Gelin Saçı Modelleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb