Gelin Makyajı Yapımı İçin Öneriler | Hanımların Dünyası

loading...

Gelin Makyajı Yapımı İçin Öneriler

Gelin Makyajı Yapımı İçin Öneriler

Gelin Makyajı Yapımı İçin Öneriler

 

İnsanlar genel olarak, hayatlarında bir kere düğün yaparlar. Bu eğlenceli güne hazırlanmak için günler öncesinden hazırlık yapmaya başlarlar. Bu düğünde en göze çarpan gelin ve damat adayıdır. Damat olacak kişi için hazırlık belki genel olarak bitmiş olsa da, gelin olacak için düğün oluncaya kadar her dakika hazırlık aşaması olarak geçiyor diyebiliriz. Gelin olacak adayı, ayakkabıdan, gelinliğin en ince ayrıntısına ve makyajına kadar her noktaya; o gecenin en güzeli ve en dikkat çekeni olmak için özen gösterir. İşte bu noktada, gelinlik ve kişi bazında doğru makyajın seçilmesi oldukça önemlidir. Bu makalemizde gelin makyajın da ki makyaj uygulamalarının doğru yapılması için bir kaç öneri sunacağız. Prova yapılmadan mükemmel olmak zordur. Düğün günü her gelinde mükemmel olmak için elinden geleni yapmaya çalışır. Makyajın, gelinliğin, diğer hususların mükemmeliyeti ve davetlilere güzel görünmek için prova yapmak doğru bir uygulamadır. Bu durum, olumsuzluklara karşı bir önlem niteliğindedir.

Önemli bir hatırlatma ise gelinlik, ayakkabı, makyaj ve diğer hususların yanında cildinde düğüne hazırlanması gerekmektedir. Gerekli görülmedikçe fondötenden uzak kalınmalı ve cilt mümkün olduğunca dinlenmeye alınmalıdır. Bu dinlenme esnasında soğuk su ile cildi yıkamak; daha dinç bir görünüm kazandıracaktır. Göz kremleri, göz altında oluşabilecek kötü görünümü düzeltmek için kullanılabilir. Bir diğer husus ise peeling’dir. Bu uygulama cildin kir ve yağdan düğün öncesinde arındırılması için doğru bir seçenektir.

Gelinler için pratik ipuçları – Yazın düğün yapacak iseniz, mat oluşumlu pudra ve fondöten kullanarak, parlak ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. – Göz renginiz yeşil ise; parlak kahve ve koyu zeytin yeşili tonları kullanılabilir. – Şayet göz renginiz mavi ise, göz makyajınız; gri, mor, lacivert, siyah yada pembe olabilir. – Ela yada kahverengi göz rengine sahip gelinler ise, siyah ve leylak; siyah ve mat kahve gölgelendirme si yapabilirler. – Elmacık kemiklerinizi, göz makyajınıza uygun biçimde ön plana çıkarabilirsiniz. – Göz rengi ile dudak makyajı uyum içinde olmalıdır. Nötr dudaklar ise, göz makyajı koyu olması durumunda tercih edilmelidir. Koyu bir dudak makyajı istenmemesi durumda ise, daha iyi bir göz makyajı uygulaması gerekir. – Belki en zor uygulamalardan biri de, düğün gününden önce yeteri kadar uyku gerekebilir. Bu durum makyajın daha iyi tutunmasını ve oturmasına yardımcı olacaktır.

 

Gelin Makyajı Yapımı İçin Öneriler Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb