Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekler | Hanımların Dünyası

loading...

Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekler

Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekler

Gece ağır ve yağlı yiyecekler tüketmek hem kilo aldırıyor hem de sindirim sistemini olumsuz yönde etkiliyor. Geceleri, özellikle yenmemesi gereken yiyecekler bulunuyor. Akşam 8 den sonra bu yiyeceklerin tüketilmemesi, bunların yerine yoğurt ve meyve gibi hafif ve kilo aldırmayan yiyeceklerin tüketilmesi gerekiyor.

Akşam 8’den Sonra Yenmemesi Gereken Besinler;

Şeker Barları ve Tatlı Çeşitleri
Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekeler (2)Gece, şeker barları ve tatlı çeşitlerini tüketmek kilo aldırıyor ve uykuyu olumsuz yönde etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre gece uyumadan önce şekerli yiyecek tüketen 10 kişiden 7 si kabus görüyor.

Kırmızı Et
Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekeler (2)Kırmızı et, sindirilmesi zor bir besindir. Sert yapısı ve protein ağırlıklı olması ile kırmızı et uzun süre tok tutar ve gece uyuduğunuzda sindirim sisteminizde olur. Bu sebepse sizi rahatsız edebilir. Eğer akşam yemeğiniz akşam sekizden sonraya kaldıysa kırmızı et, iyi bir seçim olmayabilir.

Bitter Çikolata
Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekeler (3)Tüketilmesi oldukça zevkli olan bitter çikolata, uykuyu olumsuz yönde etkileyen yiyeceklerden biri. Bitter çikolatanın içinde uyku kaçıran ve ekstra enerji veren kafein yüksek miktarda bulunur. Gece çikolata yiyeceksiniz tercihinizi beyaz çikolatadan yana kullanmalısınız.

Sarımsak
Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekeler (1)Sarımsak birçok nedenden dolayı gece tüketilmek istenmez fakat en önemli sebebi uykuyu kaçırması ve mideyi ekşitmesidir. Bu sebeple geç saatlerde sarımsaktan uzak durulmalıdır.

Kahvaltılık Tahıllar
Gece Yenmemesi Gereken Yiyecekeler (1)Kahvaltılık tahıllar, yüksek kalori değerlerine sahip olmadığı için gece tüketilen besinlerdir. Fakat uyku düzenini bozan tahılları gece yerine sabah veya gün içerisinde tüketmek daha uygun olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb