Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

 

gece-makyaji-nasil-yapilir

Gece makyajı, günlük makyajdan biraz daha özenli ve dikkat çekici yapılmaktadır. Bayanlar genellikle günlük yaşantılarında doğal makyajlar yapmaya yönelirler. Belli belirsiz ya da hafif makyajlar günlük yaşantı için en ideal makyaj tiplerinden dir. Gece makyajı ise, daha koyu, daha itinalı ve daha belirgin yapılmalıdır. Gece makyajı, beyaz tenli bayanlar için gri ve siyah tonlu göz kalemleri ve siyah göz kalemi ile yapılabilir. Ya da daha renkli tonlar beyaz bir far üzerine uygulanabilir.

Gece makyajı daha parlak ve simli yapılabilir. Esmer tenli bayanlar da siyah göz kalemi lila, turkuaz, mavi ve yeşil tonlarını kullanabilirler. Gece makyajınızla göz alıcı gözlere sahip olmak gözlerinizin ışıltısını ortaya çıkartmak için uygulayabilirsiniz. Bunun dışında fondöteninizi ten renginize en uygun renkleri tercih etmelisiniz. Yüz şeklinize göre ise allığınızı uygulayabilirsiniz. Özellikle de kırmızı ve pembe tonlarını allık olarak kullanabilirsiniz. Gece makyajı yapılırken daha koyu renkler ve daha parlak rujlar kullanabilirsiniz. Kırmızı, bordo ve eflatun tonları ruj seçiminde bayanların sıklıkla tercih ettiği ruj tonlarından dır. Kırmızı ve pembe tonları allıklar da ve rujlar da sıkça kullanılır fakat beyaz tenli bayanlar daha çok pembe ve tonlarını kullanabilirler.

Pembe ve tonları beyaz tenli bayanların ten rengine daha uygun renkler olduğundan gece makyajında sıkça tercih edilir. Gece makyajınızı yaparken akmayacak bir rimel tercih etmeye özen göstermelisiniz. Gece makyajınızı kendi cilt tipinize ve ten renginize uygun olarak seçip uygulamalısınız. Gözlerinizi ön plana çıkartmış sanız ve koyu renkleri göz makyajınızda kullanmışsanız dudak renginizi daha hafif bir renk tercih etmelisiniz. Ya da rujunuzu koyu bir renk sürmüş seniz gözlerinizdeki makyajı daha hafif yapmaya özen göstermelisiniz. İkisinin de birlikte abartılması hoş bir görüntü yaratmaz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb