Yorgunluk İçin Mucize Reçeteler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Yorgunluk İçin Mucize Reçeteler" Gülşen ::: 01 Haz 2014

Yorgunluk İçin Mucize Reçeteler

Çoğu zaman özellikle akşamları fazlası ile yorgunluk hissederiz. Hem çalışan erkekler, çalışan bayanlar, hem de evde iş yapan bayanlarımız akşam olunca kendini çok yorgun hissetmektedir. İşte bu yorgunluğa karşı sizi rahatlatacak bitkiler vardır.

*Akşam yemeğinden 1.5 saat sonra rezene çayı demleyip için. Bu çay hem sindirime yardımcı olur, hem de gaz, şişkinlik ve hazımsızlık şikayetlerinizi önler.

* Yatmadan yarım saat önce ise mutlaka 1 bardak melisa ya da papatya çayı için. Bu bitkiler daha rahat bir uyku uyumanızı ve gençlik hormonu melanon salgısının artmasını sağlayacaktır.

ANANAS GENÇLEŞTİRİR! * Ananas; içerdiği ‘bromelain’ enzimi ile rahat bir sindirim sağlar ve aynı zamanda iltihaplanmayı önleyici özelliği vardır. Manganez açısından zengin olan ananası kahvaltıda olmasa bile gün içinde herhangi bir öğünde tüketin.

* Bir-iki orta dilim (işaret parmağı kalınlığında) ananas; hem rahat bir sindirim sağlayacak, hem de yüksek antioksidan içeriğiyle hücrelerinizi yeniden yapılandırıp vücudu zindeleştirecektir.

SAKIN SUSUZ KALMAYIN * Çoğu zaman unuttuğumuz ya da bir bardak çayla geçiştirdiğimiz su ihtiyacı, temel yaşam kaynağımızdır. Sağlıklı bedenin, sağlıklı kan dolaşımının temeli olan suyun hayat olduğunu hepimiz biliyoruz.

 


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR