Yavru Kediler Eve Nasıl Alıştırılır? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Yavru Kediler Eve Nasıl Alıştırılır?" Gülşen ::: 03 Nis 2014

Yavru Kedi Eve Nasıl Alıştırılır

Evcil hayvan olarak tercih edilen kediler oldukça sevimli bir o kadar ev hayvanı olarak rahat bakabileceğiniz hayvanlardır. Hem sesiz olması açısından da çok fazla komşularınızı rahatsız etmeyecektir. Ayrıca çocuklarınızda kedilerle hayvan sevgisi artacak güzel vakit geçirecektir onlarla. Peki küçük bir kedi almak istiyor ve eve nasıl alıştıracağınız konusunda endişeniz mi var?

Çoğu kedi yavrusu ilk haftasını ya bir kafeste diğer kedilerle ya da çok sayıda kediyle birlikte olduğu bir barınakta geçirir.

Alışması için zaman tanıyın

Bu nedenle yeni adım attığı eviniz onun için yabancı bir yerdir ve uyum sağlamak için sabra ve zamana ihtiyacı vardır. Alışma ve keşfetme evresinde sabır göstermeniz kedinizin yeni çevresiyle ilgili korkularını aşmasına yardımcı olacaktır.

Kendine ait bir köşesi olsun

Evinize alışabilmesi için kedinize yalnız kalabileceği bir mekan yaratın. Bunun için ayrı bir köşede bir yatak, yiyecek ve kumuyla beraber özel bir alan ayarlayın. Bütün bir oda olmasına gerek yok, sadece odanın normal hareket alanından uzakta bir yer olması yeterli. Buna güvenli oda deniliyor.

Yalnız kalmasına izin verin
Yeni ev arkadaşınızı ihtiyacı olduğunda rahat bırakıp, istediğinde ona bolca ilgi ve sevgi verdiğinizde çok yakında evinizi kendi evi olarak görrmeye başlayacaktır.

 

Eğitime sıra gelecek
Sonra onu eğitip, evin kuralları hakkında bilgilendirebilirsiniz. Unutmayın, kediler eğitilebilir canlılardır ama biraz sabırlı davranmanız gerekebilir.

Kaynak :Uzmantv


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR