Yaka Kiri Nasıl Çıkar? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Yaka Kiri Nasıl Çıkar?" Gülşen ::: 20 Nis 2014

Yaka Kiri Nasıl Çıkar

Özellikle bayanlarımızın en çok merak ettikleri konulardan biri de yaka kiridir. Gömleklerin yakasında ki oluşan kirler çoğu zaman yıkamakla çıkmayabilir. Bunun içinde yapmanız gereken konular olarak sizlerle bazı bilgiler paylaşacağız. Bu bilgiler sayesinde yakadaki oluşan kirleri çıkarmanız mümkündür. İşte bu bilgiler:

1. Sirke

Temizlik konusunda neredeyse her çözümün bir parçası olan sirke bu sefer de karşımıza çıkıyor. Yarım su bardağı sirkeyi yarım su bardağı su ile karıştırıp karışım ile yakaları ıslatın ve 1-2 saat bekletin. Ardından çamaşır makinesinde yıkayın.

2. Limon

Limon iyi bir yağ çözücü olarak bilinir. Bu nedenle yaka kiri için uygun bir çözüm yöntemidir. Ancak limonun bir de beyazlatıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle önce limonu gömleğin görünmeyen bir kenarında deneyip gömleğin rengine zarar vermediğine emin olduktan sonra kullanın. Yakaya taze limon suyu sıktıktan sonra 30 dk. kadar bekletip yıkayın.

3. Yağ Çözücü

Mutfaklarımızda kullandığımız yağ çözücülerden bahsediyorum. Ancak bunlar da renk açıcı özellik taşıyabilirler. Bu nedenle limonda olduğu gibi gömleğin görünmeyen bir kısmında denedikten sonra kullanın. Yakaya 2-3 fıs yağ çözücü sıktıktan sonra 15 dk. bekletip yıkayın.

kaynak:bana gore


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR