Uykudan Önce Yediğiniz Yemek Kilo Aldırmıyor | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Uykudan Önce Yediğiniz Yemek Kilo Aldırmıyor" Ayça ::: 01 Mar 2014

gece-yemek-yemekDiyet yapan kadınların yanlış bildiği bir gerçek daha gün yüzüne çıktı. Yatmadan önce yenen yemeğin kilo yaptığı düşüncesi son zamanlarda kadınlar arasında adeta bir tabu haline gelmişti. Fakat yapılan bir araştırmada uykudan önce yenen atıştırmalıkların masumiyeti kanıtlandı.

Florida Eyalet Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan çalışmada uyumadan önce protein ya da karbonhidrat içeren hafif bir şeyler atıştırmanın, metabolizmayı hızlandırdığı keşfedildi. Medicine & Science in Sports & Exercise dergisinde yayımlanan çalışmada, yatmadan yarım saat önce içilen sütün erkeklerde protein sentezini  artırarak daha fazla kas yapılmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.Çalışmaya katılanlar iki gruba ayrıldı. İlk grubun, yatmadan önce 150  kalori almasına izin verildi. Çalışma sonucunda ilk grubun, gece hiçbir şey  yemeyen ikinci gruba oranla daha yüksek bazal metabolizma oranına sahip olduğu  belirlendi.Yine aynı çalışma, yatmadan önce bir şeyler atıştıran kişilerin sabah  daha az açlık hissettiğini gösterdi. Bilim adamları gece özellikle protein  açısından zengin gıdalar tüketenlerin, ertesi gün öğünler arasında fazla  acıkmadığını söyledi.

Wayne Eyalet Üniversitesi’nde yapılan farklı bir çalışma ise yatmadan önce lif açısından zengin gıdalar tüketen kişilerin daha kolay kilo kaybettiğini  gözler önüne serdi.

Kadınvekadın


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR