Tüy Sarartmanın Doğal Yöntemleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Tüy Sarartmanın Doğal Yöntemleri" Ayça ::: 10 Mar 2014

tüy-sarartmaİstenmeyen tüyler kadınların en büyük problemlerinden biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için acı ve ağrı veren birçok yöntemler denerler. Bu yazımızda ise fazla uzun olmayan tüyler için kullanabileceğiniz tüyleri görünmez yapabileceğiniz ağrısız, sızısız doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İnce Yapılı Tüylerin Temizlenmesi

İnce yapılı tüyler genelde bıyık bölgesinde, yüzün yan taraflarında ve çene bölgesinde ortaya çıkmaktadır. İnce yapılı tüyler aslında pek belli olmasa da sıklık oranına göre daha kolay fark edilebilir. Bu durum kişide olumsuzluklara neden olurken kişinin kendine olan öz güveninde azalma yaşanabilir. Eğer bu tür bölgelerde tüy sıklığı dışarıdan fark edilmeyecek kadar az oranda ise en etkili yöntem tüylerin sarartılmasıdır. Tüylerin sarartılması için evde basit bir şekilde kür hazırlanabilir.

 

Doğal Tüy Sarartma Yöntemi

  • Oksijenli su
  • Bir miktar su
  • Ufak cam kavanoz

 

Kürün hazırlanışı ve uygulanışı: cam kavanozun içerisine yaklaşık 3 yemek kaşığı oksijenli su ilave edilir ve oksijenli suyun üzerine amonyak ilave edilerek bir dakika kadar karıştırılır. Daha sonra bir pamuk yardımı ile karışım ince tüylerin bulunduğu alanlara sürülür. Yaklaşık 2 – 3 dakika bekletildikten sonra uygulanan alan bol su ile yıkanır. Uygulamadan hemen sonra ciltte kaşıntı yaşanabilir.

 

Tüy sarartma işlemi ince yapılı tüyleri gidermek için etkili bir uygulamadır. Ancak koyu tenli kişiler için uygun bir yöntem olmayabilir. Bu yöntem daha çok açık ten rengine sahip kişiler için uygundur.

 

Koyu bir tene sahip olan kişiler için en etkili yöntem cımbız ile tüylerden kurtulma yöntemidir. Cımbız haricinde ip ve ağda oldukça etkili bir yöntem olabilir.

 

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmak için

Koltuk altı vücudun en hassas bölgelerindendir. Bu bölgelerde istenmeyen tüylerden kurtulma anında kişi fazlaca acı çekebilir. Bu nedenle bu bölgede uygulanabilecek en acısız yöntem krem kullanımıdır. Tercih edilen kremin kalitesi oldukça önemlidir. Ağda kullanımı da bölgedeki tüyleri gidermek için ideal bir yöntemdir. Ancak ağda acı hissi yaratabilir.

 

Bikini Bölgesi Tüylerinden Kurtulmak için

Koltuk altı gibi bikini bölgesi de oldukça hassas bir bölgedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için son derece dikkatli olunmalıdır. Bikini bölgesinde bulunan tüylerden kurtulmak için asla jilet kullanılmamalıdır. Jilet kullanımı iltihap oluşumuna ve batık tüylere neden olabilir. Bikini bölgesi için de yine en ideal yöntem tüy dökücü kaliteli bir krem kullanmaktır. Ayrıca ağda kullanarak da bu bölgede ki tüyleri gidermek mümkündür. Ancak ağda can yakıcı bir uygulamadır.

 

Bacaklarda Oluşan Tüylerden Kurtulmak İçin

Bacak bölgesinin diğer bölgelere göre hassaslık oranı daha azdır. Bu nedenle bacaklar için bütün tüy alma yöntemleri kullanılabilir. Ancak çok açık ve çok koyu tene sahip kişiler lazer epilasyondan uzak durmalıdır. Lazer epilasyon uygulayacak kişilerin uygulamadan önce mutlaka bir uzmana danışması gerekir…


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR