Terleme Kilo Verdirir mi? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Terleme Kilo Verdirir mi?" Gülşen ::: 20 May 2014

Terleme Kilo Verdirir mi

Gün içinde özellikle yaz aylarında çok terleriz. Bunun dışında spor yani beden gücü gerektiren durumlarda da fazlaca terleriz. Peki terlerken de kilo vermek mümkün mü? Uzmanlarımız bu sorularımızı şöyle yorumladılar:

“Terlemekle zayıflamak arasında doğrudan bir ilişki yoktur!”

Uzmanlarımızın dediği gibi çok terlemek zayıflamak değildir aslında. Terleyerek zayıfladığınızı düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Terleyerek zayıflamak için seçmiş olduğunuz sauna ve bir takım terleme yöntemleri aslında gereksiz.

Sauna ve diğer terleme yöntemlerini tercih ederek zayıflamayı seçmek yerine egzersiz ve spor dalları ile ilgilenseniz daha iyi zayıflamış ve zayıflarken de vücudunuzu şekillendirmiş olursunuz. Çünkü sauna ve diğer terleme yöntemleri fazla su kaybetmenize sebep olacaktır. Vücudumuzda yağları spor ve egzersiz yaparak ve aynı zamanda bol bol su içerek yakmalıyız. Sauna türü terleme yöntemleri vücudu aşırı susuz bıraktığı için vücudumuz bir müddet sonra vücut kaslarınızdaki yağı yakmaya başlayacaktır. Kasların yakılması derinin sarkmasına neden olur. Bu sebeple en ideal ve sağlıklı zayıflama yöntemleri olan egzersiz ve spor ile sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR