Soda ve Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Soda ve Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir?" Gülşen ::: 31 Mar 2014

Soda ve Maden Suyu Arasındaki Farklar

Soda ve maden suyu her zaman karıştırılır. Hatta çoğu kişi soda ve maden suyunu aynı sanır ve marketlerden alışveriş yaparken çok da farkında olmaz. Oysa soda ve maden suyu aynı değildir. İçerken daha bilinçli şekilde tüketirsek istediğimiz sonuçları da almış oluruz. İşte maden suyu ve soda arasındaki farkları nelerdir buna bakalım.

Soda ile maden suyu aynı şey değildir. Soda, içme suyuna, 1 litreye en az 570 mg bikarbonat ve 1000 mg karbondioksit katılarak elde edilen yapay bir içecektir.

Maden suyu ise doğal bir içecektir. Mineral açısından çok zengindir. İçeriğinde bikarbonat ve karbondioksitin yanı sıra, magnezyum, kalsiyum, sülfat gibi ana elementler de vardır.

Maden suyu alırken içerdiği minerallere ve bu minerallerin düzeylerine dikkat etmek gerekir. Örneğin, magnezyum içeriği yüksek mineralli su tüketenlerde kalp sorunlarına bağlı ani ölüm görülme azalır. Prostat ve meme kanseri daha seyrek görülür.

Yüksek kalsiyum, kemikleri sağlamlaştırır. Osteoporozdan korur. Kalsiyum ve magnezyum birlikte, damar ve kasların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

 

Kaynak: uzman tv


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR