Sizce Kaç Yaşında Evlenmek Gerekir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Sizce Kaç Yaşında Evlenmek Gerekir?" Gülşen ::: 29 May 2014

Sizce Kaç Yaşında Evlenmek Gerekir

Yıllardır tartışılan ve her kişinin farklı cevaplandırdığı evlilik yaşı uzmanlara göre elbette farklıdır. Uzmanların görüşüne göre idela yaş 25 olmaktadır. Aslıda erkeklere ve bayanlara göre değişse de bu yaştan önce evlenmek çoğu zaman sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

İdeal yaş 25 ve üzeri
Kadınların daha erken olgunlaşmasından dolayı evlenmek için ideal yaşı, 25 ve üzeri olarak tarif edebiliriz. Günümüzde üniversite eğitimi, ardından iş hayatında daha fazla yer almaya başlayan kadınların çalışmaya atılmaları, hayatlarını bir düzene oturtmaları ile bu yaş 30’lara yaklaştı. 

Bilinen bir gerçek var ki, o da evliliğin sadece iki insanın aynı evde oturmak için evlenmedikleri. Elbette evlilik hayatının nihai hedefi çocuk sahibi olmak. Dolayısıyla kadınlar için evlenme yaşı ne kadar yukarı çıkarsa, doğurganlık oranı da o ölçüde azalıyor. Özellikle 33 yaşından sonra yumurtaların kalitesi iyiden iyiye düşmeye başlıyor. Üstelik yaş ilerledikçe tüp bebek yöntemiyle bile çocuk sahibi olma şansı da azalıyor. Bu yüzden de kadınlar 30’lu yaşların ortalarına kadar evlenmiş olmayı tercih ediyor artık. 

kaynak:pudra


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR