Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir?" Gülşen ::: 10 May 2014

Özellikle organik salatalıkla yapılan salatalık suyu bu yazın favori içeceğiniz olacak. Gazlı ve sağlıksız içecekler yerine daha vitaminli ve vücudunuz için sağlıklı içecekler her daim sizin faydalıdır. Yazımızda salatalık suyunun faydalarından sizlere bahsedeceğiz.

Anında Salatalık Suyu Tarifi!

İçeceğinizden maksimum salatalık lezzeti almak için, geceden 2 litre soğuk, damıtılmış suda 1 dilimlenmiş salatalığı ıslatın. Ertesi sabah, bu dilimler ile taze kesilmiş olanları değiştirin ve gün boyunca içkinizin tadını çıkarın. Tadını vurgulamak için nane ve limon ekleyebilirsiniz.

Gözler için harika bir soğutucu ve salataları güzelleştiren, lif bakımından zengin bir madde olmanın haricinde, salatalığın çok sağlıklı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu ferahlatıcı yeşil sebzenin, her köşesinden sağlık çıkmaktadır. İster salatanın içine dilimleyin ya da suyunu sıkın, ister cildinizin üzerine yerleştirin bir şekilde vücudunuza girdikten sonra bu sebze sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Salatalıktan nasıl fayda sağlayabileceğinizi zaten tartıştık. Bu yollardan biri de suyunu içmektir. Nasıl salatalık suyu yapacağınızı da söylediğimize göre, şimdi salatalık suyunun faydalarından bahsedelim.

Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir

Salatalık Suyunun Faydaları:

Doktorunuz size tabağınızı mümkün olduğu kadar çok yeşil sebzelerle doldurmanız gerektiğinden bahsetmiştir. Şimdi size aynı şekilde bardağınızı da onlarla doldurmanızı önereceğiz. Su vücudunuzu besleyen en önemli içecektir. Vücudumuzun yüzde 60′ını suyun oluşturması, bu içeceğin hayatımızdaki önemini vurgulamak için yeterlidir. Şimdilerde alkolsüz içecekler, şarap ve bira bu temel besin kaynağının yerini almış olsa da, sağlığınız için eski doğal içeceklere dönülmesi konusunda ısrarcıyız.

Çoğu insan için günlük gerekli miktarda su içmek zordur. Bazıları susamış hissetmez, diğerleri ise aroması olmayan bir şey içmeyi sevmeyebilir. Ferahlatıcı, soğutucu ve yatıştırıcı salatalık tadı hem susuzluğunuzu giderir hem de günlük almanız gerek su miktarını lezzetli bir biçimde almanıza olanak sağlar. Hem sağlıklı hem de lezzetli olan bu içeceğin sağlığınıza olan faydalarına bakalım.

-Zayıflatan Bir İçecektir:

Bugünün karbonhidrat ve yağ yüklü dünyasında kim zayıflamak için kolay ve güvenilir bir yol aramıyor ki? Aromalı ve gazlı içeceklerden kopamıyor musunuz? Yeterince su içemiyor musunuz? Öyleyse salatalık suyunu deneyin. “Harvard School of Public Health” tarafından yapılan bir araştırmaya göre, meyve aromalı içeceğinizi bir bardak salatalık suyu ile değiştirdiğinizde toplam kalori alımınızı 150 kalori azaltmaktadır. Bu da hiç bir çaba harcamadan kolayca 150 kalori verebileceğinizi gösterir. Haydi, ne bekliyorsunuz?

-Akşamdan Kalma Baş Ağrılarını Rahatlatır:

Hafta sonu sona erdi ve pazartesi geldi. Ne yazık ki, bazılarımız hala bu korkunç akşamdan kalma baş ağrısını yaşıyor. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız kendinize hemen bir bardak salatalık suyu hazırlayın. Salatalık, alkol sonrası etkilerden kurtulup rahatlamanızı sağlamak için bol miktarda elektrolitler ve vitaminler içerir.

-Doğal Bir Anti-aging İçeceğidir:

Cildinizi taze ve genç tutmak için çok mu fazla para harcıyorsunuz? Sadece beslenmenize salatalık suyu ekleyin ve cildinizin baştan aşağı yenilendiğini hissedin. Salatalık, cildinizi serbest radikallerin yarattığı hasar ile mücadele etmesini sağlayan besin maddeleri içerir. Cildinizi genç tutmayı sağlayan bol miktarda C vitamini içerir ve taze ve canlı bir cildin işareti olan parlaklığı sağlar. Livestrong’a göre, bir kap dilimlenmiş salatalık 3.8 mg C vitamini içerir.

-İyileşmeyi Hızlandırır:

C vitamini sağlıklı bir cilt tutar; çünkü derinin iyileşmesine yardımcı olur ve bu iyileşme sadece deri ile sınırlı değildir. Ayrıca salatalık kabuğunda başka bir iyileştirici ajan olan K vitamini vardır. Bu vitamin yaralanmaların iyileşmesinde yardımcı olur ve vücutta sağlıklı kan dolaşımını teşvik eden bir şifa ajanıdır. Hepimizin bildiği gibi, kan akımı vücudun farklı bölgelerine oksijen temin eder ve bu bölgelerin sağlıklı ve fonksiyonel kalmasına yardımcı olur. Bu içecek aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlendir


Bu konu için yorum yapma kapalı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR