Sağlıklı ve Keyifli Şekilde Kilo Verebilmek İçin | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Sağlıklı ve Keyifli Şekilde Kilo Verebilmek İçin" ::: 21 Nis 2014

Kilo verirken asla sağlıksız yöntemler tercih etmeyiniz. Malum çoğu zaman haberlerde bu konuda ölüme varan olayların yaşadığını gördük. Bu yüzden ilaçlardan haplardan medet ummak yerine daha sağlıklı ve az yiyerek sporla kilo vermeniz mümkündür. Sağlıklı ve keyifli bir spor vermek içinde aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilir ve fit vücuda sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı ve Keyifli Şekilde Kilo Verebilmek İçin

* Güne bir bardak oda sıcaklığında su ile başlayın. Su metabolizmanızın canlanmasını sağlar. Günde en az 8-12 bardak su için.
* Meyve ve sebzeler metabolizma için önemlidir. Bir gün içerisinde en az 3 porsiyon meyve ve 2 porsiyon sebze tükettiğinizden emin olun.
* Rafine undan yapılmış fırın mamulleri yerine tam tahıllıları tercih edin.
* Çalışmalar kahvaltı yapan bireylerin ideal ağırlıklarını daha iyi koruduklarını gösteriyor. Kilo kontrolü ve sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmak için kahvaltınızı atlamamaya özen gösterin.
* Yağ tüketiminizi azaltın. Salatalarınıza kişi başı bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin.
* Sebze yemeklerini kilo verme sürecinde gönül rahatlığı ile sofralarınızda bulundurun ancak koyduğunuz yağ miktarına dikkat edin. Yemeğinizi etli pişiriyorsanız yağ eklemenize gerek yok, etsiz pişiriyorsanız bir kilo sebzeye bir yemek kaşığı sıvı yağ ilavesi yapın.
* Alışveriş sepetinizden kola, gazoz, paket meyve sularını çıkartın. Kalitesiz kalori içeren bu içecekler yerine ayran, maden suyu, taze sıkılmış meyve sularını tercih edin.
* Yaşınıza, boyunuza, kilonuza ve cinsiyetinize uygun olan gereksinmeleriniz öğrenin. Gereksinmeler ile yediklerinizi karşılaştırın. Yedikleriniz, gereksinmenizden fazla ise azaltma yoluna gidin.
* Egzersiz sağlıklı yaşam için önemlidir. Haftada 3-5 gün (mümkünse her gün) en az yarım saat yürümeye çalışın.
* Uyku düzeninize dikkat edin. Altı saatten az uyumak obeziteye davet çıkarıyor.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR