Sadece Ekmek Yememekle Zayıflanır mı? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Sadece Ekmek Yememekle Zayıflanır mı?" Gülşen ::: 18 Tem 2014

Çoğu kişi diyet yaparken öncelikle ekmeği keserek işe başlamaktadır. Tabi ekmek seven bir millet olarak başta zorlanabilirsiniz. Fakat sadece ekmek yememekle kilo vermek mümkün oluyor mu? Peki ekmek  yememek zararlı mı bunu araştırdık.

Gerek buğday ekmeği, gerekse de beyaz ekmeğin kalorilerinin birbirlerinden çok bir farkı bulunmamaktadır. İşin özü şudur ki, buğday ekmeği lif bakımından daha zengin olması dolayısı ile, tokluk hissini daha çabuk vermekte; ve uzun süreli tokluk sağlamaktadır. Bunun yanında, sindirim işleminin daha kolay gerçekleşmesini olanaklı hale getirdiğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Zayıflamak için ekmek yememek ise, yanlış bir davranıştır. Ekmek size, tek başına kilo aldıran bir yiyecek midir ki, zayıflamak için ekmek yememek işinize yarasın? Bu durum tek başına gerçekleşen bir durum değildir. Zayıflamak için ekmek yememek, bunun yerine, pilav, ya da makarna tüketmek, inanın sizin için bir artı değil de, daha çok eksi olacaktır; hem yağ tüketimi de gerçekleşmiş olacaksınız, hem de bunun yanında, daha çabuk acıkacak, hatta doymayacaksınız…

Sadece Ekmek Yememekle Zayıflanır mı


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR