Saçların Gür ve Dolgun Görünmesi için Yapılacaklar | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Saçların Gür ve Dolgun Görünmesi için Yapılacaklar" Ayça ::: 02 Mar 2014

gür-saçlarSaçlar, dış görünüme şekil veren en önemli faktörlerden biridir. Erkekler kendilerinde genelde kısa saçı tercih ettikleri için, kadınlar saç bakımına ve şekillendirmesine daha çok önem verirler. Şampuan reklamlarındaki gibi dolgun ve gür saçlara sahip olmak, hemen hemen her kadının hayalidir.

Gür ve canlı saçlar için

  • Saç boyutunuz omuz hizasında veya daha da uzunsa hemen kuaföre gidip saçlarınıza kat attırmalısınız. Saçlarınıza kat attırarak daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama fazla katlardan kaçının çünki sizi sönük ve yıpranmış gösterecektir.
  • Saçlarınıza şekil verirken şeklin boyutu başınızla aynı büyüklükte olsun. Saç kesimi olarak ön kısımda ki saçlarınız kulak arkasına gelecek uzunlukta olsun.
  • Saç boyutunu göz yanılması ile uzun göstermek istiyorsanız katlı kesim seçin. Kısa saçlara şekil vermek zamanla uzadığı için zor olmaktadır.

Saç bakımında neler yapmamalısınız?

  • Eğer saçlarınızda jöle kullanıyorsanız kaliteli ve hafif olmasına özen gösterin. Çünkü kalitesiz jöleler saçı hem sönük gösterir hem de zamanla yıpranmasına neden olur.
  • Saçlarınızı sprey ile şekillendirmek istiyorsanız kesinlikle 30 cm uzaktan bu işlemi uygulayın.

Saç bakımında özel öneriler

  • Kısa saçlara sahipseniz ve saç renginiz koyu ise bu sizin saçlarınızı daha kalın telli gösterecektir. Eğer saç renginiz açık sarıya yakın ve ince telli saçlara sahipseniz saç bakımında kullanılan saç parlatıcılarını parlaklık ve canlı görünüm için kullanabilirsiniz.
  • Banyo sonrasında saç kurulama ve fön çekme işlemlerinde saç kurutma makinesini en düşük ısıda ve uzaktan uygulayın. Saç düzleştirici gibi ürünleri her zaman kullanmayın.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR