Saç Kırıkları Nasıl Önlenir? Saç Kırıklarını Önlemek | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Saç Kırıkları Nasıl Önlenir? Saç Kırıklarını Önlemek" Ayça ::: 08 Mar 2014

saç-kırıklarıUzun saçlı kadınlar hemen hemen her gün saçlarını şekillendirmek ile uğraştığıdan saç kırılması, uzun saçlı kadınların en büyük saç problemlerinden biridir. Kırılan saçlar kolay kolay uzamadığından çoğu zaman bu kırıkları kestirmek zorunda kalırız.

Saçlardaki kırılmalar çeşitli nedenlerden olayı olabilir. Örneğin vitamin ve mineral eksikliği saç kırıklarına neden olabilir. Saçlardaki aşırı kuruma saç kırıklarına yol açabilir. Saçlardaki kırılmaları önlemek için saçları güçlendirmek gerekir. Bunun için de basit yaşam şekli değişiklikleri yeterli olacaktır.

Saç kırklarını önlemek için aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

1. Saç biçimlendirme gereçlerini çok faza kullanmayın. Saç maşası, ütüler, saç kurutma makineleri sıcak etkisiyle saçlarınızda kırılmalara yol açabilir. Eğer gerekirse bu tür cihazlarınızı düşük derecede sıcaklık veren şekilde kullanın.

2. Diyetinize demir ve çinko yönünden zengin besinleri mutlaka katın. Patates, ceviz, fıstık, tavuk eti, sığır eti ve badem yiyin. Bu besinler saçınız çok iyi besleyerek güçlenmelerini sağlar ve kırılmalarını önler.

3. Saçlarınızı yıkarken nazikçe ve ovma yapacak şekilde dairesel hareketlerle yıkayın. Çok fazla ve sert ovmayın. Bu saçınızda kırılmaya neden olabilir. Özellikle kuru saçlar için yapılmış şampuan ve saç kremi kullanın. Saçlarınıza günlük olarak nemlendirici sprey kullanın. Bu saçınızın eski gücünü kazanmasına imkan sağlar.

4. Saçlarınızın güneş ışınlarına ve güçlü rüzgarlara çok fazla maruz kamasına engel olun. Çünkü bu faktörler saçlarınızdaki kırılmaları kolaylaştırır.

5. Saçlarınızı her gün yıkamayın. 2 günde 1 defa yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkamanız saçlarınızdaki doğal yağ tabakasını yok eder, kurumalarına yol açar ve kırılmalara neden olur.

6. Yaz aylarında yüzme sonrası hemen mutlaka saçınızı yıkayın. Çünkü havuzlardaki klorlu su ve denizdeki tuzlu su saçlarınızı kuruturlar. Yüzme sonrası saçınızı normal suyla iyice yıkayıp durulayın. Bu saçlarınızdaki kırılmaları önlemeye yardımcı olur.

7. Saçlarınıza hint yağı uygulayın. Küçük bir tencere içine az miktarda hint yağını dökün. Isınana kadar düşük ateşte ısıtın. Sonra ılıklaşmasını bekleyin. Ilıklaştıktan sonra saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar masaj yapar şekilde hint yağını saç köklerinize ve saçlarınıza yedirin. 15 dk kadar bu şekilde durun. Sonra saçınızı iyice yıkayarak durulayın ve saçınıza nemlendirici sürün.

Kadınlık Bilinci


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR