Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?" Ayça ::: 02 Mar 2014

Kadınlarda-Saç-DökülmesiMevsim değişikliklerinde görülen saç dökülmesine normal gözüyle bakılsa da, beslenme, yanlış bakım ve psikolojik etmenler de saç sağlığında önemli bir rol oynar. Bu yazımızda saç dökülmesinin önüne geçecek bazı beslenme ve bakım ipuçlarından bahsedeceğiz.

Saç dökülmesine neden olan etkenler nelerdir?

Banyo sırasında saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Çok sıcak su kesinlikle kullanmayın.

* Saç diplerine gün içerisinde küçük masajlar yaparak saç köklerini besler ve kan dolaşımını hızlandırırsınız.

* Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı normal haline bırakın. Saçınızı bağlamayın normal kurumasını bekleyin. Bir süre sonra saç kurutma makinesi ile uzaktan kurutabilirsiniz.

* Kabak çekirdeği ve ayçekirdeğini sık sık tüketin. Çünkü ilerleyen yaşlarda oluşan saç dökülmeleri için bu besinler oldukça faydalıdır.

* Saç telinin ana maddesi keratindir ve saçlarda %97 oranda keratin bulunur. Keratin maddesi de kabak, soğan, patates, kayısı, lahana, et, kaşar peyniri, balık ve böğürtlende bulunur. Sağlıklı saçlar için bu besinleri en haftada 4 gün tüketmelisiniz.

* Taze ananas yiyerek saçlarınızı güçlendirir hem de saçlarınızın uzamasına yardımcı olursunuz.

* Saçın dökülmesinde ki en büyük neden STRES. Canlı ve parlak saçlar için stresten mümkün olduğunca uzak durun. B vitamini içeren besinler (süt, yumurta, et, balık, peynir) ile saçlarınızın dökülmesini engelleyin.

Kozmatik


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR