Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kür | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kür" Gülşen ::: 04 Tem 2014

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Kür

Çoğu zaman saçlarımızın erken beyazlayacağından korkarız. Bu durum genetik olsa da sizi rahatsız edecek bu aşağıdaki farklı kürleri kullanarak saç beyazlamasını önleyebilirsiniz. Yalnız unutmayın ki bu yöntemler kesin değildir.

Hardal Tohumu Yağı, Jojoba Yağı ve Hint Yağı Karışımı

Bu karışımı yapmak için 1 yemek kaşığı Hardal tohumu yağı, 2 yemek kaşığı jojoba yağı ve 2 yemek kaşığı hint yağı bir kap içerisine karıştırın. Bu karışım masaj yaparak saçınıza uygulayın. Daha sonra bir havlu yardımıyla saçınızı örterek 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla ve katkısız bir sabunla durulayın.

Bu karşımın bir zararı yok, kafa derisinde tahriş yapmaz, haftada iki gün bunu uygulayabilirsiniz. Eğer bu karışımı çok daha fazla yapmak ve elinizin altında olmasını isterseniz ölçekleri buna göre ayarlayabilirsiniz. Muhafaza etmek istediğinizde 30 gün boyunca serin ve kuru yerde karışımı bekletebilirsiniz. .

Soğan Suyu

İşte çok basit bir yöntem daha soğan suyu. İlginçtir pek çok uluslararası makalede soğan suyunun saç sağlığında etkileri belirtiliyor. Mutfak robotu, meyve sıkacağı veya rende ile soğan suyunu elde etmeniz zaten çok kolay. Rende ile bile yapsanız süzgeç kullanarak suyunu elde edebilirsiniz.

Uygulama çok basit hiç bir ekstra katkı olmadan direkt olarak soğan suyunu masaj yaparak saçlarınıza yedirin. 30-60 dakika kadar saçınızda bekletin daha sonra katkısız bir temizleyici ile yıkayın. Haftada 3 kere yapmanız faydalı olacaktır.

Uygulamadan kesin sonuç almak için haftada 3 kere soğan kürü ile saçlarınızı beslemelisiniz.

Limon ve Hindistan Cevizi Yağı

Bu tarif ise Filipinler’den geleneksel bir çözüm. 1 limonun suyu ve 1 fincan hindistan cevizi yağı karışımından oluşuyor.

Limon suyu ve hindistan cevizi yağı bir kapta 10 dakika kadar karıştırın. Daha sonra karışımı saçınıza mesajla yedirin ve 15 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu kürü haftada üç kez yapabilirsiniz.

Devedikeni Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Bu karışım yapmak için, 5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 2 yemek kaşığı deve dikeni yağını karıştırın. Yavaşça saç üzerine masaj yaparak uygulayın 20 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı katkısız bir temizleyici ile durulayın.

Bu karışımı 60 gün boyunca serin, karanlık bir yerde saklayabilirsiniz.

Not

Bu yöntemler saçınızın beyazlamamasına yönelik olarak destekleyici unsur olarak sunulmuştur. Unutmayın kesin tedavi değildir. Farklı tarifler buldukça eklemeye çalışacağız.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR