Protez Dişler Nasıl Temizlenir? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Protez Dişler Nasıl Temizlenir?" Gülşen ::: 06 Nis 2014

Farklı sebeplerden dolayı kaybedilen dişler için protez dişler yapılmaktadır. Malum protez dişler artık bundan sonra tıpkı dişleriniz gibi görev yapacağı için sağlıklı şekilde bakmanız gerekir. Aksi halde zamanla sararmakta ve kötü bir görüntüsü olmaktadır. Uzun yıllar kullanacağınız için bakımlarınızın da doğru şekilde yapmak için aşağıda sizleri vereceğimiz önerileri dikkate alabilirsiniz.

Protez Dişler Nasıl Temizlenir

Protez dişler nasıl temizlenmeli?

Sağlıklı bir ağız için protezinizdeki besin artıklarını her yemekten sonra temizlemeniz gerekir. Temizleme işlemini yaparken yumuşak bir fırça ve sabun kullanmalısınız. Fırçayı çok fazla bastırmadan her bölgeyi temizlediğinizden emin olmalısınız. Günlük temizliğe ek olarak hareketli protezler için üretilmiş temizleme tableti kullanılabilir. Firmalar, tabletleri her gün kullanmanızı önerir ancak eğer doğru şekilde fırçalama işlemi yapıyorsanız haftada bir defa kullanmanız da yeterli olacaktır.

Protezlerinizi düşürmemeye özen göstermelisiniz. Hatta temizleme işlemi sırasında, düşme ihtimaline karşı, lavaboya bir havlu peçete ya da bez serebilirsiniz.

Protez kullanan hastaların yılda en az bir kere diş hekimine kontrol amaçlı gelmeleri gerekmektedir. Zaman içerisinde dokular değişir, uyum azalır. Bu durumda ağzı içerisinde yeni vuruklar oluşabilir.

 

Kaynak:Hurriyet aile


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR