Plastik Oyuncakların Zararları | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Plastik Oyuncakların Zararları" Gülşen ::: 21 May 2014

Plastik Oyuncakların Zararları

Oyuncak her çocuğun hayalidir. Bir ev dolusu oyuncak hiçbir çocuk hayır demez. Zevkle oynar ve hayallerini, hayata bakışını ve gelişimini oyuncaklarla tamamlar. Peki oyuncaklar gerçekten sağlıklı mı? Özellikle plastik oyuncaklar ne derece sağlıklı?

Çocuklarımızın boş zamanlarında oynaması için piyasadan satın aldığımız çeşitli plastik oyunlar ciddi oranda zararlı toksin içerdikleri için çocuk sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bilhassa da bu oyuncaklar Bisfenol A toksinlerini içermekte ve bu toksinin yanı sıra daha pek çok zararlı maddeyi de bünyesinde barındırmaktadır.Plastik oyuncukların zararları başında kansere yol açması ve beyin fonksiyonlarını kötü etkilemesi geliyor. Ayrıca plastik oyuncaklar endokrin bozucu özelliği ile de çok zararlı olmakta. Çocukların hormonal gelişimlerini de olumsuz yönde etkileyen plastik oyuncaklar böbreklerde de tahribata sebep olmaktadır.

Plastik oyuncular satın almayarak, bebekler ve çocuklar için geliştirilmiş sağlıklı oyuncakları kullanarak çocuklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Organik üretim oyuncaklar biraz daha pahalıdır, fakat çocuklarımızın sağlıklı bir gelişim sürdürebilmesi için organik oyuncakların maddi tutarı çok fazla göz önünde bulundurulmamalıdır diye düşünüyorum. Çocuklarınıza bir sürü plastik oyuncak almak yerine, az ama sağlıklı organik oyuncaklar alabilirsiniz.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR