Parlak Saçlar İçin Öneriler | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Parlak Saçlar İçin Öneriler" Gülşen ::: 05 Haz 2014

Parlak Saçlar İçin Öneriler

Parlak saçlar her daim dış görünümünüzde dikkati çekmektedir. Bakımlı ve güçlü saçların özelliği de parlak olmasıdır. Fakat sizin saçınız mat ve cansız mı? O halde saçınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız uzmanlar parlak saçlar için önerileri şunlardır:

Parlak Saçlar için Öneriler

Soğuk Su!
Saçlar soğuk suyla yıkandığında üst deri kapanır ve parlak bir yüzey elde edilir! Saçları kuruttuktan sonra soğuk hava verirseniz de buna benzer bir etki olur ayrıca elektriklenmeyi de önlemiş olursunuz.

Sık yıkamayın!
Saçları sık sık yıkamak da parlaklığı azaltan etkenlerden. Her gün yıkandığında saçlar kurur. Bu nedenle saçlarınızı 2 günde bir yıkamaya çalışın. Bırakın saçlarınız biraz yağlanabilsin!

Kestirin!
Uzun saç kadınların vazgeçilmezi ama maalesef daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilmenin yegane kuralı kestirmek! Kuaförler bu konuda biraz anlayışsız olabiliyorlar maalesef ama, birkaç ayda bir sadece uçlarından aldırırsanız, saçlarınızın daha sağlıklı uzayıp daha parlak kalacağını temin edebiliriz!

Alkolü ve Sigarayı Azaltın!
Her ne kadar oradan bakıldığında kamu spotu gibi dursa da, alkolün ve hava kirliliğinin saçları yıprattığı bir gerçek. Ayrıca saç köpükleri de içeriğindeki alkolle saçların parlaklığını kaybettirir. Köpük yerine saç kremi kullanabilirsiniz.

İyonlu aletleri tercih edin!
Saç kurutucuları maşalar ve düzleştiriciler son zamanlarda hepimizin gözdesi oldu! Her ne kadar saçları yıprattıkları düşünülse de iyonlu ve seramik aletler saçların güçlenmesini ve parlaklığının artmasını sağlar. Bu nedenle tercihinizi iyonlu ürünlerden yana kullanın!

Plastik Fırçaları Atın!
Plastik fırçalar yerine doğal kıllardan yapılmış bir fırçayı tercih etmelisiniz. Doğal kıllardan yapılan fırça saçlarınızdaki yağı eşit olarak dağıtır ve parlak görünmesini sağlar!

Föne Ara!
Sürekli fön çektirmeye biraz ara verin! Fön, saçın parlaklığını alır. Özellikle kıvırcık saçlı olanlar düz fönden kesinlikle uzaklaşmalı! Onun yerine, maşa ile buklelerinizi belirginleştirerek, saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

kaynak kadınlar kulubü


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR