Pareo Bağlama Modelleri | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Pareo Bağlama Modelleri" Gülşen ::: 25 Haz 2014

Yaz geldi. Artık plajlar doldu taşıyor. Sıcağın, temiz havanın ve Güneş’in keyfini yaşamak isteyenler için oteller bekliyor. Peki tatilde iken mayo dışında ihtiyacınız olan ilk şey nedir? Tabi ki pareo. Peki pareo bağlamayı biliyor musunuz?

Pareo Bağlama Modelleri  (2)

1. İlk olarak en basitinden başlayalım. Bu hepimizin zaten bildiğini tahmin ettiğimiz göğüs hizasından bağlama. Yapmanız gereken tek şey, pareonuzu vücudunuza dolamak ve ön kısımdan (iki göğsünüzün arasına denk gelen yer) ya da belinizden bağlamak. Böylece pareonuzu uzun, şık bir elbise gibi bağlamış olursunuz.

2. Bir diğer seçenek de pareonuzu boynunuzdan ya da omzunuzdan askılı olacak şekilde bağlamak. Bunun için pareonuzu iki ucundan tutun ve arkadan öne doğru vücudunuza sarın. Ön tarafta iki ucunu birbirine dolayın ve boynunuzdan ya da omzunuzdan düğüm atın. Eğer paraonuz düz renk ve günlük giyimde kullanabileceğiniz bir kumaş kullanırsanız, her zaman, her yerde giyebileceğiniz rahat bir elbiseye sahip olursunuz.

Pareo Bağlama Modelleri  (1)

3. Pareonuzu kullanarak çok şık ve seksi bir straplez elbise de yapabilirsiniz. Bunun için pareonuzu bir önceki bağlama şekli gibi arkadan öne doğru sarın ve yine ön tarafta uçlarını birbirine dolayın. Fakat bu sefer askıları boyundan bağlamak yerine, göğüslerinizin üzerinden geçirerek sırtınızda bağlayın. Sonuçta kendinize şık bir elbise yapmış olacaksınız.

4. Pareonuzu omzunuzun üzerinden bağlamak istiyorsunuz ama aynı zamanda rüzgarda etek kısmının açılmasından da korkuyorsunuz. O halde bu tekniği bir deneyin. İlk olarak pareonuzu arkadan öne doğru getirin ve bir ucunu omzunuzun üzerinden atın, diğer ucunu da belinize dolayarak arkadan, pareonun omzunuzun üzerinden attığınız ucuyla bağlayın.

Pareo Bağlama Modelleri  (3)

5. Pareonuzun rüzgar estiğinde açılmamasını sağlamanın bir yolu da, kumaşı vücudunuza fazladan bir tur dolamak. Bunu yaparken pareonun diğer ucunu kaçırmamaya dikkat edin, aksi halde bağlayamazsınız. Bunu yaptıktan sonra pareonuzu ister omzunuzdan, ister boynunuzdan, isterseniz de koltuk altınızdan birleştirebilirisiniz.

6. Şimdi ise çok değişik bir önerimiz var. Plajda özellikle işinize yarayacağını düşündüğümüz bir pareo bağlama şekli. Bunu için pareonuzu sırtınızdan düğümlüyorsunuz. Alt tarafını da bacaklarınızın arasından geçirip belinize dolayın ve bağlayın. İşte size mayo gibi bağlanmış bir pareo.

7. Son zamanlarda harem ve şalvar pantolonların ne kadar revaçta olduğunu biliyorsunuz. Peki pareolarınızdan bu şekilde bir tulum yapabileceğinizi biliyor musunuz? Yapacağınız şey çok basit, aslında teknik olarak bir önceki bağlama şeklinin aynısı, yalnız bu sefer çok daha büyük bir pareo kullanıp, daha bol bağlamanız gerekir.

8. Pareonuzu omzunuzun üzerinden bağlayıp tek omuzlu bir elbise yapmanın bir başka değişik ve şık yolu daha var. Pareonuzun bir kısmını vücudunuza dolayın ve koltuk altınızdan bağlayın. Boşta kalan kısmını omzunuzun üzerinden atın ve bağlayın. Boşlukta kalan kısmı pili gibi duracaktır.


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR