Örme Kedili Atkı Yapımı | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Örme Kedili Atkı Yapımı" Ayça ::: 08 Mar 2014

kedili-atkıEl emeği göz nuru olan herşey, hazır alınanlara nazaran daha büyük değer taşır. Çünkü üzerinde saatlerce uğraşılmıştır ve içinde büyük bir emek barındırır. Bu konumuzda çocuğunuza, yeğeninize veya torununuza hediye edebileceğiniz kedi motifli atkının nasıl yapıldığını anlatacağız.

Malzemeler

  • Bebe yünü
  • Tığ no 3

Hazırlanışı

34 zincir çekilir ve ikili trabzan örülür. 18.nci sırada tam ortadan 17 ilmek’ten ortada aralık kalacak şekilde 9 sıra örülür. Diğer parçayı da 9 sıra da ördükten sonra 27.nci sırada birleştirilir ve 120 cm olana kadar devam edilir. Atkının tamamı 130 cm den oluşacaktır. Son 10 cm de kuyruğunu oluşturmak için her iki taraftan birer ilmek keserek atkı tamamlanır.

Başı için:

5 zincir çekilir. 10 sıra doldurularak ortası oluşturulur. 3 sıra 20 ilmek olana kadar arttırılır. 4.ncü sırada arttırmaya devam edilir ve 30 ilmek yapılır. 5.nci sırada 40 ilmek oluncaya kadar arttırmaya devam edilir. 4 sıra bu şekilde örülür. Toplam 18 sıra örülür ve kapatılır. Kulakları oluşturmak için her iki taraftan ortalanarak 12 ilmek ile başlayarak 4 ilmek kalana kadar kesilir.

Bacak ve kollar için:

5 zincir çekilir. 10 sıra doldurularak ortası oluşturulur. 20 ilmek olana kadar arttırılır ve 20 sıra örülerek kapatılır. Diğer 3 formu da aynı şekilde örebilirsiniz.

Resimdeki şekilde başı ve bacakları dikip atkı tamamlanır.

Derya Baykal


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR