Oje Sürmenin Püf Noktaları Var Mıdır? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Oje Sürmenin Püf Noktaları Var Mıdır?" Gülşen ::: 30 Nis 2014

Tırnakların makyajı olan ojeler bayanlarımızın birçoğu kullanmaktadır. Oje sürerken de bazı kabuslar yaşarız. Damlamasından , taşmasından korkarız. O halde siz de oje sürerken püf noktalarını merak ediyorsanız o halde yazımızı okumanızda fayda var diyoruz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları Var Mıdır

Oje Sürerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
• Oje seçiminde giyeceğiniz kıyafetin rengi kadar ten renginiz de önemli. Kış aylarında sürdüğünüz mat ojeler yaz aylarında bronz teninizle çok da güzel durmayabilir.
• Oje sürmeye başladığınızda ilk olarak yapılan yanlışlardan biri fırçaya aldığınız oje miktarının bol olması. Çok bol oje sürdüğünüzde hem ikinci katı sürmekte zorlanırsınız hem de tırnağınızın üzerinde kalın bir katman oluşmasına neden olursunuz. Bu da ojenizin daha geç kurumasına neden olur. Fırçayı hafifçe ojeye batırmalı ve ince bir katman olarak iki defa uygulamalısınız.
• Tırnağınıza uygulayacağınız ojeyi önce tırnağınızın tam ortasına sürmeli sonrasında sağ ve sol kenarlara uygulamalısınız.
• Özellikle renkli ojelerde yaşanan sorunlardan biri de ojenin tırnak kenarlarına taşması oluyor. Böyle bir durum yaşadığınızda kulak temizleme çubuğu ve törpünüzü az miktarda asetona batırmalı, ucu ile kenarlara taşan ojeleri temizlemelisiniz.
• Kullanacağınız oje kırmızı ya da koyu renk ise tırnağınıza uygulamadan önce mutlaka bir kat parlatıcı sürmelisiniz. Böylelikle koyu renk ojenin mat görünmesini engellediğiniz
gibi ojeyi çıkarttığınızda tırnağınızda ojenin izlerinin kalmasını Da önlemiş olursunuz.

Kalıcı oje
Son yıllarda tercih edilen yöntemlerden biri olan kalıcı oje sayesinde kadınlar artık her gün oje sürmek ve çıkarmak zorunda kalmıyor. Kalıcı oje uygulaması sayesinde tırnaklar yaklaşık üç hafta boyunca ilk günkü parlaklığa sahip oluyor. Kalıcı oje uygulamasında kullanılan ojeler normal ojelerden farklı özelliklere sahip. Bunlar özel formüllü oluyor ve kişinin tek başına uygulamasına olanak vermiyor. Kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde uygulanan kalıcı oje, üç aşamada sürülüyor ve özel UV makineleriyle uygulanıyor. Ojeyi çıkarmak için yine kuaför ya da güzellik merkezine gitmek gerekiyor. Özellikle yaz tatili öncesi kalıcı oje uygulaması çok tercih ediliyor.

Kaynak:kadınlar kulubü


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR