Oje Nasıl Daha Uzun Dayanır? | Hanımların Dünyası

Firma ve Marka Rehberi Marka Rehberine Kayıt Ol
"Oje Nasıl Daha Uzun Dayanır?" Ayça ::: 09 Mar 2014

kalıcı-ojeOje, kadınların vazgeçilmezi kozmetik ürünlerinden biridir. Fakat kısa sürede etkisini kaybetmesi tırnakta çirkin bir görünüme neden olur. Bu yazımızda ojelerin tırnakta daha uzun kalması için denemenizde fayda  olabilecek ipuçlarından söz edeceğiz.

Aseton bir kadının en iyi dostudur
Elimizin kendi yağı ojelerimizin çıkmasının en büyük nedenlerinden biridir. Bu nedenle oje sürmeden önce mutlaka bir miktar aseton ile tırnaklarınızın üzerinden geçin. Tırnağınızda oje yoksa bile tırnak üstünüzdeki fazla yağı almak, ojenizin kalıcı olmasını sağlayacaktır.
Önce baz sürün
Tırnak düzleştirici bir baz, ojenizin tırnağa daha iyi tutunmasını sağlar.
Ojenizi kalın sürmeyin
Ojenizi 2 kalın kat halinde sürmek yerine 4 ince kat olarak sürün. Böylelikle hem ojeniz daha kısa sürede kurur, hem de tırnaklarınızın üzerinde kabarcıklar oluşmaz. Ayrıca daha zor bozulur.
Işıltılı renkler daha uzun süre dayanır
Herkes parıltılı ya da sedefli ojelerin ne kadar zor çıktıklarını bilir. Bu nedenle ışıltılı ve sedefli ojeler daha uzun süre dayanan ojeler anlamına gelirler.
En üst katı atmak arabanızı cilalamak gibidir
Son oje katınızı atarken de ince olmasına özen gösterin. Böylece daha kalıcı olacaktır. Ayrıca ojelerin üzerine sürülen oje koruyucular da işinize yarayacaklardır. Bunları eczane veya marketlerden rahatça edinebilirsiniz.
Ojeleriniz kururken sabırlı olun
Ojelerinizin gerçek anlamda kuruması 45 dakikayı bulur. Bu süre içinde televizyon izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Ojeniz kuruduktan sonra ellerinizi soğuk suyun altına tutun ve sonra da kremleyin. Böylece parmaklarınız kayganlaşır ve ojelerinizin bozulması zorlaşır. Unutmayın, ojelerin çoğu kurumadan önce bozulurlar!

Güzel tırnaklar, güzel eller demektir. Tırnaklarınıza iyi bakın.

İstanbella


Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

Sponsorlu Bağlantılar

MARKA VİTRİNİ /

KAYIT OL

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR